Gürgöze'den Teşekkür

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 16 Nisan Halk Oylaması’na destek veren Elazığlı vatandaşlara ve teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Gürgöze den Teşekkür
Siyaset

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 16 Nisan Halk Oylaması’na destek veren Elazığlı vatandaşlara ve teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Gürgöze konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Aziz hemşehrilerim, çok değerli kardeşlerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yolu sevgiden, kardeşlikten, birleştirmekten, halka hizmetten geçen ak davanın ak yüzlü, çalışkan neferleri. Gönlü Hakta, dili duada gönüldaşlarım. Geceleri kalkıp gözyaşı içinde hak davanın muzaffer olması için dua eden amcalarımız, teyzelerimiz, gençliğinin enerjisini ülkesinin kalkınmasına ve ilerlemesine harcayan genç kardeşlerim, ev ev gezerek hanim bacılarımızın gönlüne giren kadın kolları üyelerimiz, hiçbir teşkilatımızda yer almasa bile bu davanın  zaferi için gece gündüz çalışan isimsiz kahramanlarımız hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu güzel şehir de yaşayan 578.789  vatandaşımızı yürekten kucaklıyor ve selamlıyorum. 10 ilçemizde 552 köyümüzde yaşayan her bir vatandaşımızı selamlıyorum. Arıcak’ı, Alacakaya’yı, Ağın’ı Baskil’i,  Maden’i, Keban’ı, Sivrice’yi, Karakoçan’ı, Kovancıları, Palu’yu kalpten selamlıyorum. Tüm Elâzığ’ı, Elazığ’ın her bir mahallesinde oturan kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle Yüce Rabbimize bize böyle büyük bir zafer nasip ettiği için sonsuz şükürlerimi ifade ediyorum. Elazığ, bugün elde ettiği yüzde 72’lik sonuç ile Türkiye’de 11. il olmuştur. Tüm Elazığ ile Elazığ’da yaşayan her bir kardeşimizle gurur duyuyorum, iftihar ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum. Bu zafer; bizim değil; bu zafer Elazığ’ın zaferidir; Bu zafer tüm hemşehrilerimizin, tüm milletimizin zaferidir. Bugün bir kez daha Elazığ kazanmıştır, Türkiye kazanmıştır. Bugün bir kez daha milletimiz kazanmıştır, milli irade kazanmıştır. Bugün zafer günüdür ama bizler için bundan sonra milletimize karşı daha mütevazı olma, daha fazla tevazu gösterme günüdür. Gururun, kibirin, böbürlenmenin hiçbir zaman kendi dünyamızda yeri olmadı. Ne Başarı varsa hep Hakk’tan ve halktan bildik. Hz Mevlana’nın dediği gibi; Şefkat ve merhamette güneş gibi; tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi olmaya özen gösterdik, göstermeye devam edeceğiz”

“BUGÜN GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN DOĞUM GÜNÜDÜR”

Halk Oylaması sonuçlarının önemli olduğunun altını çizen Gürgöze, “Aziz Hemşehrilerim, bugün demokrasi tarihimizde bir milattır. Sizler, büyük Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. Sizler, güçlü Türkiye hedeflerine sahip çıktınız, güç verdiniz. Merhum Turgut Özal’ın, merhum Erbakan Hoca’nın  hayallerini gerçekleştirdiniz. Statükonun tarihin çöplüğünde yer almasını sağladınız. Sizler, terör örgütlerine, vesayet merkezlerine ve şer odaklarına büyük bir tokat vurdunuz. Tüm dünyaya bu ülkenin sahipleri bizleriz, millet kendi evlatlarına, kendi demokrasisine sahip çıktı dediniz. Güven ve istikrar kazandı, Birliğimiz ve huzurumuz kazandı, Gelecek Nesiller kazandı, memleketimiz kazandı, Milletimiz Kazandı, Türkiye Kazandı. Yüzyılı aşkın süredir bu milleti hor gören, bu milletin değerlerini aşağılayan zihniyet kaybetmiştir. Statüko kaybetmiştir, vesayet kaybetmiştir. Darbeciler ve darbe severler kaybetmiştir. Bu ülkenin tüm hainleri kaybetmiştir. Milletimize kibirle, gururla bakanlar kaybetmiştir. Bu aziz milletimizin her bir ferdi kazanmıştır. Bugün güçlü Türkiye’nin doğum günüdür. Bugün 79 milyon tek ses tek yürek olarak kardeşliğimizin, birliğimizin zafer günüdür. Aziz hemşehrilerim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin Hızına Hız, Gücüne Güç Katacağız. Koalisyonlarla zaman kaybedilmeyecek, kararlar hızlı alınacak. Meclisimiz daha güçlü, hükümetimiz daha güçlü olacak. Etkili Hükümet, Hızlı İcraat Olacak, Huzur olacak, istikrar olacak. Bugüne kadar ne başardıysak milletimizle birlikte başardık, ne yaptıksa milletimizle birlikte yaptık. Biz bu millete hep inanıyoruz, hep güveniyoruz Allah bizleri, milletimize karşı mahcup etmesin” dedi.

“ÖZVERİYLE ÇALIŞAN TEŞKİLATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu süreçte teşkilatların özveriyle çalıştığının altını çizen Gürgöze, “Değerli Kardeşlerim, bu süreçte milletvekillerimizle, belediye başkanımızla omuz omuza çalıştık, kendilerine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Yine, referandum sürecince özveriyle çalışan, milletimize ulaşmak için gayret gösteren; İl, merkez ilçe, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe ve belde teşkilatlarımıza, mahalle temsilcilerimize ve köy temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlarımıza, İl Genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Tüm üyelerimize ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçimin milletimize yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için görev yapan tüm sandık görevlilerimize, bina ve kat sorumlularımıza teşekkür ediyorum. Elazığ’ımızda seçimin huzur içinde geçmesini sağlayan Sayın Valimize ve tüm güvenlik görevlilerimize teşekkür ediyorum. Referandum sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında katkı sunan tüm siyasi partilerimize,  STK, vakıf, derneklerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu süreçte, sesimizi, sözümüzü milletimize ulaştıran tüm basın kuruluşlarına ve tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bir kez daha aziz milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Zaferimiz kutlu ve mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun” şeklinde konuştu.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.