Gürgöze'den vatandaşlara çağrı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, referandum sürecinin sadece Ak Parti’nin referandumu olmadığını belirterek, yapılacak oylamanın Türkiye’nin ve gençlerin geleceğini düşünen, Türkiye’de söz sahibi olmak isteyen herkesi ilgilendirdiğini söyledi.

Gürgöze den vatandaşlara çağrı
Siyaset
HABER: SEVDA DEMİR
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Başkanlık Sistemi Referandumu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a gelişi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Ramazan Gürgöze, referandum sürecinin sadece Ak Parti’nin referandumu olmadığını belirterek, yapılacak oylamanın Türkiye’nin ve gençlerin geleceğini düşünen, Türkiye’de söz sahibi olmak isteyen Anadolu çocuklarının geleceğini düşünen herkesi ilgilendirdiğini söyledi.
Halk oylaması ile yapılan Anayasa Paketi değişikliğinin önemine vurgu yapan Başkan Gürgöze, vatandaşların Anayasa Paketi’nin içeriğine bakarak oy vermesi gerektiğini belirtti.
Referandum sürecinde Elazığ Ak Parti İl Teşkilatı olarak yapacakları çalışmaları anlatan Ramazan Gürgöze, Elazığ’ın evet oyu ile ülke sıralamasında önemli bir sırada olması için bir aylık süreci iyi değerlendireceklerini kaydetti.
Yaklaşık bir aylık süreç için bütün çalışmaları bitirdiklerini aktaran Gürgöze, “Seçim koordinasyon merkezimiz oluştu. Tüm arkadaşlarımız görevlerinin başındalar. Geçen Cumartesi günü bakanımızın Elazığ’dan ayrılmasının akabinde seçim koordinasyon ekibindeki arkadaşlarımızı tekrar toplayıp yeniden görevlerini bildirdik. Şu anda da bütün arkadaşlarımız görevlerinin başında. Genel merkezimiz sahaya inme konusunda talimat verdiği andan itibaren teşkilatımız bütün mahalle ve ilçelerde, beldelerde mutlaka tüm vatandaşlarımıza ulaşarak niçin bu değişikliğin yapılması gerektiğini niçin evet denilmesi gerektiğini insanlarımıza anlatacağız.” dedi.
 
AK PARTİ’YE OY VEREN, OY VERMEYEN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR
Anayasa değişiklik paketinin rejim değişikliği ile ilgisi olmadığını aktaran Gürgöze, sadece sistem değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
Referandum sürecinin sadece AK Parti’yi ilgilendirmediğine dikkat çeken Ramazan Gürgöze, sürecin Sivil Toplum Örgütleri’ni, Türkiye’nin geleceğini düşünen tüm vatandaşları, AK Parti’ye oy veren, oy vermeyen herkesi ilgilendirdiğini ifade etti.
Süreç boyunca üzerlerine düşen bütün çalışmayı yürüteceklerini kaydeden Gürgöze, Anayasa değişikliğini MHP ile hazırladıklarını ancak MHP ile aynı kampanyayı yürütmeyeceklerini dile getirdi.
Yapılacak halk oylamasında ülke genelinde yüksek oranda ‘Evet’ oyunun çıkacağına inandığını aktaran Başkan Gürgöze, “Sivil Toplum Örgütleri’nin büyük kısmı bu ülkenin güçlü geleceği için üzerine düşeni yapacaklarına inanıyorum. Onlarda bu konuda üzerlerine düşeni yapıyor ve çalışıyorlar.
Ben Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında milletimizin büyük çoğunluğunun buna evet diyerek onaylayacağına inanıyorum. Elazığ’da da oylama sonrasında sıralamada Türkiye genelinde ön sıralarda olacağına inanıyor bir tereddüt taşımıyorum. 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında CHP halk tabanından, MHP tabanından, Saadet tabanı, Büyük Birlik tabanından, HDP tabanından ve diğer siyasi partilerinin tabanından buna evet diyeceklerine dair çok önemli işaretler var. Her ne kadar seçim sürecini resmi olarak başlatmadıysak da biz halkımızın içerisindeyiz. Biz halkımızla sürekli bir araya geliyoruz orada gördüğümüz şu; kurumsal olarak bizim partimiz dışında bir partiyi işaret etmesine rağmen insanlarımız özellikle 15 Temmuz sonrası yaşananlarla birlikte partimizin ve hükümetimizin istikrarı ve güçlü duruşunu görmelerinden dolayı bu anayasa paketine evet diyeceklerine dair işaretler alıyoruz. Dolayısıyla halkımızın önemli çoğunluğunun buna sahiplendiğini görüyoruz buda bizi sevindiriyor.” İfadelerini kullandı.
 
SİSTEM SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİŞMİYOR
Dünya’da artık sadece Türkiye’de koşulların değişmediğini ve sadece Türkiye’nin yeni sistem arayışına girmediğini vurgulayan Başkan Ramazan Gürgöze, bütün dünyada değişimin oluştuğunu belirterek, “ABD seçimlerine baktığımızda Donald Trump yeni bir yönetim anlayışıyla karşımıza çıkıyor. Avrupa Birliği’ne baktığımızda orada bir takım sıkıntılar var. İslam Coğrafyası da bir nevi ameliyat masasına dönüştürülmüş. Batılı ülkeler o bölgelerde operasyonlar yapıyor. Bütün İslam coğrafyasına yönelik top yekûn bir saldırı var. Türkiye’yi de 15 Temmuz’da bu ülkelerden biri haline getirmek için özellikle bir plan yaptılar, FETÖ terör örgü tarafından bir darbe teşebbüsünde bulunuldu. Ülkemiz üzerinde önemli operasyonlar düzenleniyor. Milletimizin kararlılığı, öngörüsüyle Cumhurbaşkanımızın liderliği ile ülkemize yönelik oyunları bertaraf ettik.” Şeklinde konuştu.
 
YENİ BİR TÜRKİYE OLUŞACAK
16 Nisan’da halk oylamasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin onaylanacağını, onaylandıktan sonra ise, siyasi istikrarın olduğu, hükümet kurma probleminin olmadığı bir Türkiye’nin olacağını dile getiren Başkan Gürgöze şöyle devam etti: “Koalisyon gibi ülkemizi geriye götüren sistemlerin olmadığı yeni ve güçlü hükümet modeli geliyor. Bizim Ak Parti olarak önerdiğimiz getirdiğimiz Anayasa değişiklik paketinin rejim değişikliği ile ilgili bir sorunu yok. Bu sadece sistem değişikliğidir. Sistem değişikliği de mevcut parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet modeline tercih edeceğiz. Artık bundan sonraki süreçlerde bu paketlerin onaylanmasından sonra seçimler 5 yılda bir yapılacak.”
 
CUMHURBAŞKANIMIZIN GELİŞİ İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR
18 Şubat Cumartesi günü Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıkların yapıldığını anlatan Başkan Ramazan Gürgöze, “Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a gelişi ile ilgili duyurular ve teknik detayları daha sonra ilan edilecek. Bu süreçte de tüm Elazığ halkımızı Cumartesi Günü Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere belirleyeceğimiz alana davet edeceğiz. Süreç bundan sonra İnşallah bizim açımızdan gece gündüz demeden çalışmayla geçecek. Allah nasip ederse Cumhurbaşkanımız, çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak, referandum süreciyle ilgili açıklamalarda yapmak ve süreci başlatmak üzere ilimize gelecek. Cumhurbaşkanımızı daha önce Elazığ’a gelmesi için davet etmiştik, Cumhurbaşkanımızda bu çağrımızı kırmayarak Elazığ’a gelecek.” dedi.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.