Hayat Hastanesi'nden Başarılı Operasyon

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinden 4 yaşındaki kız çocuğu Elisa’nın karın ağrısı şikâyeti ile geldiler Elâzığ Özel Hayat Hastanesine Hastane doktorları Üroloji Uzmanları Operatör Doktor Erduran Gür ve Operatör Doktor Ali Haydar Karadağ, Elisa’ya Böbrek taşı teşhisi koydu. Ve Türkiye’de Sayılı olarak yapılan kapalı Endoskopik Böbrek taşı Ameliyatı ile ElisaHüsna Çelebi eski sağlığına kavuştu.

Hayat Hastanesi nden Başarılı Operasyon
Sağlık

O henüz 4 yaşında…Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ikamet eden çelebi ailesinin minik yavruları Elisa , Karın ağrısı şikâyeti ile anne ve babasıyla birlikte Diyarbakır’ın Ergani ilçesinden geldi Elazığ Özel Hayat Hastanesine…

Hastane doktorları Üroloji Uzmanları Operatör Doktor Erduran Gür ve Operatör Doktor Ali Haydar Karadağ Elisa Çelebi’ye sağ böbreğinde 13 mm büyüklüğünde Böbrek taşı teşhisi koydu.

Doktorların Teşhisi üzerine ameliyata alınan Elisa,Türkiye’de Sayılı yerlerde yapılabilen kapalı Endoskopik Böbrek taşı Ameliyatının başarılı geçmesi sonucu tekrar eski sağlığına kavuştu.

Operasyon sonrasında bir açıklama yapan Anne Duygu Çelebi ile Baba Osman Çelebi, ilk defa başlarına böyle bir şey geldiğini belirterek,“hem üzüntülü hem heyecanlı bir gün yaşadık doktorlarımızdan Allah razı olsun” dediler.

Elazığ Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Üroloji Uzmanı Operatör Doktor Erduran Gür, “Böbrek taşı teşhisi ile hastamızı hastanemize yatırarak Endoskopik taş Ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Başarılı ameliyatımıznedeniyle mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Ameliyatın özelliğini anlatan Operatör Doktor Gür, ameliyat; kanamalara neden olmadan hastanın kısa süre içerisinde ayağa kalkmasını sağladığını belirtti.

Ailelere de önemli uyarılarda bulunan Doktor Gür, “Çocuklarınızı kesinlikle festfood, gazlı içecekler ve tuzlu yiyeceklerden uzak tutun” dedi.

Üroloji Doktoru Operatör Ali Haydar Karadağ ise, “çocuklarda hem sıklıkla rastlanan hem de zor bir ameliyatı gerçekleştirdik. Hastanemiz Türkiye’de sayılabilecek ilk on arasında denilecek başarılı ve çok sayıda vaka yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.