Hayvancılık desteklemeleri anlatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından hayvancılık desteklemeleri hakkında çiftçilere bilgi verildi.

Hayvancılık desteklemeleri anlatıldı
Erzurum
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından hayvancılık desteklemeleri hakkında çiftçilere bilgi verildi.

Veteriner Hekim Yavuz Gürsoy tarafından sunumu yapılan bilgilendirme İlçe Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Yüksel, Muhtarlar derneği başkanı Nuh Bektaş ve muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Çiftçilerin desteklemelerden faydalanabilmesi için hayvanların soy kütüğüne kayıtlı olması, işletmede dört ay kalması ve aşıları yapılmış olması gerekiyor.

Gürsoy’un yaptığı sunumda hayvancılık desteklemeleri adı altında bu yıl buzağı desteklemesi 550 TL, Soy kütüğüne kayıtlı olan hayvanlar için ise ekstra 200 TL ilave destek sağlandığını aktardı.

Anaç koyun ve keçi desteklemeleri ise 25 TL, Arılı kovan ise 10 TL verilecek. Koyun, keçi çoban sürü yöneticisi sertifikalı çoban çalıştıran 200 küçükbaşlık işletmelere ise 5000 TL destek sağlanacağını belirtti.

Veteriner Hekim Yavuz Gürsoy, bu desteklerden yararlanmak isteyen çiftçilerin İlçe Tarım Müdürlüğü ile irtibata geçmelerini ve bu tür destekleri kaçırmamaları gerektiğini ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.