Hedef istihdam

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 141 firmada 5 Bin kişinin çalıştığını söyledi.

Hedef istihdam
Ekonomi
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk gazetemize yaptığı açıklamada, 2018-2019 yılı içerisinde öncelikli hedeflerinin 12 Bin 500 çalışan sayısına ulaşmak olduğunu, 2023 hedeflerinin ise Elazığ OSB’yi markalar çıkarmak ve 20 Bin çalışan sayısına ulaşmak olduğunu kaydetti.
Başkan Suat Öztürk, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 141 firmada 5 Bin kişinin çalıştığını söyledi.
Suat Öztürk, 2018-2019 yılı içerisinde öncelikli hedeflerinin 12 Bin 500 çalışan sayısına ulaşmak olduğunu dile getirerek, 2023 hedeflerinin ise Elazığ OSB’yi markalar çıkarmak ve 20 Bin çalışan sayısına ulaşmak olduğunu kaydetti.
Öztürk Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak kente yatırımcıları getirmeyi ve her türlü desteği vermeyi kendilerine görev edindiklerini anlatarak, “Elimizden gelen yapıyoruz, müracaatları değerlendirip ona göre bir yol haritası belirliyoruz. Bizim 2018-2019 yılı içerisinde öncelikli hedefimiz 12 Bin 500 çalışan sayısına ulaşmak olacaktır. 2023 hedeflerimizde ise Elazığ OSB markalar çıkarmaktır ve 20 Bin çalışan sayısına ulaşmaktır” dedi.
 
“YATIRIM YAPMAK İÇİN İKNA ETTİK”
Yatırımcılara çok ciddi görevler düştüğüne dikkat çeken Öztürk, yatırımcıların ülke ekonomisine katkıda bulunması ve Elazığ’da istihdam sayısını artırarak işsizliğe çözüm oluşturması gerektiğini dile getirdi.
Cazibe Merkezleri Programı sürecinde çok sayıda müracaat aldıklarını ancak programda yaşanan değişiklikler ile yatırımcıların fikir değiştirdiğini belirten Öztürk, çok sayıda görüşmeler yaptıklarını kaydetti.
Öztürk açıklamasında, “Bizlere çok büyük görevler düşüyor. Bu görevlerin başında ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ilimizde istihdam sayısını artırarak işsizliğe çözüm bulmaktır. Cazibe Merkezleri Programı kapsamında OSB Bölge Müdürlüğüne oldukça yoğun bir müracaat oldu. Bizlerde bu dosyaları değerlendirdik ve yatırım yapmak isteyen sanayicilerimize yardımcı olduk. Ama Cazibe Merkezleri programında farklı durumlar ortaya çıkınca firmaların bazıları yatırım yapmaktan vazgeçti. Ama biz de tabi ki yatırımların ilimize gelmesi için sürekli görüşmeler gerçekleştirdik ve bunun neticesinde de çok şükür ki firmalarımızı OSB’de yatırım yapmak için ikna ettik.” ifadelerine yer verdi.
 
“ÇOK SAYIDA İSTİHDAM SAĞLANDI”
6.Bölge teşvikleri açıklanmadan önce OSB’de tekstil, çağrı merkezi ve seramik işleri ile alakalı yatırımcıların Elazığ OSB’yi tercih ettiğini anlatan Öztürk, “Bu firmalarımızda çalışacak olan işçi sayısı yaklaşık olarak 3 Bin 500 dolaylarındadır. OSB’ye yapılan yatırımlardan bir tanesi de özel bir çağrı merkezi ve ALO 170 çağrı merkezi olup bu kapsamda OSB’de faaliyete geçmiştir. Bakanlık nezdinde yapılan görüşmeler neticesinde çok şükür ki bu yatırımın Elazığ OSB’de yapılması sağlandı. Şu anda burada 150 kişi işe alındı ve eğitimleri OSB Konferans Salonumuzda devam etmektedir.” dedi.
 
“KATKIDA BULUNMAK MUTLU EDİYOR”
6.Bölge teşviklerinin açıklanmasıyla Elazığ OSB’de yatırım yapmak isteyen sanayici sayısının arttığına dikkat çeken Suat Öztürk, “Başta Teksticiler olmak üzere çeşitli sektörlerden müracaatlar alıyoruz ve bu her geçen gün oldukça artıyor. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak ülke ekonomisine, ilimizin işsizliğine en ufak bir katkıda bulunmak bizleri son derece mutlu ediyor.” açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.