Her ilçeye saha Sivrice'ye tarla

Sivricespor Kulüp Başkanı Fetiahmet YETİK, Sivrice’ye spor tesisi yapılana kadar protestoların devam edeceğini söyledi

Her ilçeye saha Sivrice ye tarla
İlçe Haberleri

Elazığ 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden Sivricespor Takımı ligin ilk maçına atletle çıkarak sahipsizliği protesto ettiler. Kulüp Başkanı Fetiahmet YETİK, Elazığ’ın tüm ilçelerine spor tesisleri ve sentetik sahalar yapılmasına rağmen Sivrice’nin kaderine terkedildiğini belirterek “Sesimizi duyurana kadar protestolarımıza devam edeceğiz.” dedi..

1.Amatör Lig’in ilk hafta maçında sahasında Keban Tekspor’u 3-2’lik skorla yenerek sezona 3 puanla başlayan Sivricespor’da elde edilen 3 puandan çok maça üzerinde “Sahipsiz Sivrice;  Her ilçeye saha, Sivrice’ye tarla.” yazan atletlerle çıkması dikkat çekti.

Uzun yıllar toprak sahada Sivriceli gençlerle spor aktivitelerine devam ettiklerini ve tüm çabalarına rağmen tüm kapıların yüzlerine kapatıldığının altını çizen Başkan YETİK Sivrice’li İdarecilere seslendi.

“Biz sahipsiz bir kulübüz. Hem maddi hem de manevi açıdan kulüple ilgilenen yok. Biz Sivricemize yakışır spor tesisi istiyoruz ” diyen Kulüp Başkanı Fetiahmet YETİK, seslerini duyurana kadar bundan sonraki maçlarda protestolarına devam edeceklerini söyledi.

“Sit Engeline çare bulunsun!..”

YETİK, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yıllardır sahipsiziz. Ne Belediye Başkanı, ne Kaymakamlık, ne de işadamları, Sivricespor’a karşı ilgisizler. Tamamen % 90’ı Sivriceliler’den oluşan takımımıza Sivrice Halkı sahip çıkıyor. Biz deplasmanlara gideceğimiz zaman Belediyeden araba istediğimizde ‘arabamız yok’ diyorlar. Belediyenin önü araba dolu dediğimizde de ‘mazotumuz yok’ diyorlar. Ben kulüp başkanı olarak kendi fedakârlıklarımızla bu sosyal aktiviteyi idame etmek için ellimizden geleni yapıyoruz. Bu pozisyonda sıkılması gereken Sivrice idarecileri. Bizim mücadelemiz tesis mücadelesi. Bütün ilçelere yapıldığı halde neden bize saha yapılmıyor. Başta şahsım ve yönetim kurulu olarak bundan sonraki maçlarda protestolarımız devam edecek. Ta ki sesimizi duyurana kadar. Bütün kanuni yollara başvurmamıza rağmen hep alaycı tavırlarla karşı karşıya kalıyoruz. Kim ilgileniyorsa bu durumla tüm dikkatleri Sivrice’ye çekmelerini istiyoruz. Lütfen ellerinden ne geliyorsa yapsınlar. Bizi kimse kınamasın. Sadece Sivricespor’a değil bütün Sivrice’ye sahip çıkıyoruz. Bütün yatırımlarımıza ve projelerimize rağmen sit alanın engeline takılıyoruz. Bu sit engeline de bir çare bulunsun.”

 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.