Hicret Mahallesi’ne modern park

Hicret Mahallesi'nde yapımına başlanan parkta çalışmalar sürüyor.

Hicret  Mahallesine modern park
Elazığ Güncel

Hicret Mahallesi'nde yapımına başlanan parkta çalışmalar sürüyor.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yapımı devam eden parkı yerinde inceleyerek, parkın en kısa sürede hizmete açılmasıyla ilgili ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.
Hicret Mahallesi’nde birçok parkın ihalelerinin yapıldığını ve çalışmaların başladığını söyleyen Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, “Yapımına başlanılan bu park 17 bin 500 metre alan üzerine inşa ediliyor. Elazığ Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalara aralıksız devam ediyor. Başkan Yanılmaz göreve geldikten sonra Hicret Mahallesi hizmet almaya başladı. Bu durum muhtar olarak beni ve mahalle sakinlerini çok memnun etti. Ben Elazığ Belediye Başkanım Mücahit Yanılmaz’a ve Elazığ Belediyesi birim müdürlerimize çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Elazığ’ın bütün mahallelerinde olduğu gibi Hicret Mahallesi’nde de çalışmaların devam ettiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Bulunduğumuz alanda ve Hicret Mahallemizin diğer yerlerinde park yapım çalışmalarımız ile birlikte diğer çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor. Bu parkların ihalelerini yaptık ve çalışmalarımız hemen başladı. 2018 yılı içerisinde bu çalışmalarımızı tamamlayarak hem çocuklarımızın oyun oynayacakları alanları mahallemize kazandırmış olacağız hem de vatandaşlarımızın spor, yürüyüş yapmaları için alanlar oluşturmuş olacağız. Hicret Mahallesi yaptığımız çalışmalarla şehrin cazibe merkezi mahallelerinden biri olacak.” dedi.
Yanılmaz ayrıca İstasyon Caddesi’nden Hicret Mahallesi’ne gelirken Demir Yolu Alt Geçiti’nin karanlık olduğunu ve bölgede çalışma yapılacağını söyledi. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.