‘Humam Tarıq konusunda olumsuz rapor vermedim’

Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak transfer, 1.Etap Kamp Çalışmaları ve transferinden vazgeçilen Humam Tarıq konusunda spor sorumlumuz Özgür Yıldırım’a açıklamalarda bulundu…

Humam Tarıq konusunda olumsuz rapor vermedim
Spor

Yeni sezon hazırlıklarını ilimizde sürdüren Temsilcimiz Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak HumamTarıq konusunda olumsuz bir rapor vermediğini belirterek, transferin mali konulardan dolayı gerçekleşmediğini bildirdi…
29 Haziran’da 1.Etap Kampı’na start veren ve o tarihten itibaren günde çift idman yaparak yeni sezona hazırlanan Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak kamp ve transfer çalışmalarını Spor Sorumlumuz Özgür Yıldırım’a değerlendirdi. 
Transfer çalışmalarının biraz ağırdan gittiğini kabul eden ancak Elazığspor’un mali durumu nedeniyle maliyeti düşük iyi oyuncuları takıma kazandırmayı amaçladıkları için böyle bir politika izlediklerine vurgu yapan genç teknik adam koşan mücadele eden yarışmacı bir kadro kurulacağından kimsenin şüphesi olmamasını söyledi. 
HumamTarıq konusuna da açıklık getiren Teknik Direktör Kaynak geçen sezon denenmek için antrenmana çıkan bu oyuncunun tüm ısrarlara rağmen idmana çıkmadığını ve görmedikleri bir futbolcu içinde yorum yapmayacaklarını belirtti. Iraklı Oyuncu konusunda yönetime olumsuz rapor vermediğini mali konularda anlaşma sağlanamadığını ifade eden Kaynak’ın sadece gazeteniz günışığı’na yaptığı açıklama şöyle; 

“ELAZIĞSPOR’A PARA İÇİN GÖNÜLLÜ GELEN FUTBOLCU İSTİYORUZ”
“1.Etap Kampımızı Elazığ’da yapmamızın bir avantajı hem tesislerimize hemde Elazığ’a alışma adına, havasına ve iklimine alışmak için önemli. Bunun yanında transfer çalışmalarımı devam ediyor. Birçok oyuncuda bakıyoruz. Altyapımız içinde oyuncular bakıyoruz. Altyapımıza iki tane oyuncu kazandırdık. Şuanda devam etmesini istediğimiz. Yabancı oyuncular geliyor. Bulgaristan Süper Ligi’nde oynamış oyuncular bile denemeye geliyor. Biz hep şunu söyledik. Elazığspor’a para için değil, birazda Elazığspor’a gönüllü gelmesini istediğimiz oyuncuları kazanmaya çalışıyoruz. Bu manada biraz yavaş gidiyor gözüküyor olabiliriz ama mutlaka istenilen, yarışmacı bir kadro kurulacaktır. Bunun yanında ligde oynayan ve oyun anlayışımızı benimseyen bir takımı Elazığspor taraftarımıza izlettireceğimize inanıyoruz. Bun inançla burada varız. 

“2. ETAP KAMPIMIZIN TARİHİ VE YERİ NET DEĞİL”
“Tabiki 2.Etap Kampı’nda hazırlık maçları oynayacağız. Henüz daha kesinleşmedi. Oradaki maç programlarımızda oyuncularımıza düşüncelerimizi yansıtacağız. Onlarda bizim düşüncelerimize paralel performans karşılığı verirlerse yeni sezona hazır hale geleceğiz. Minimum 6 hazırlık maçı oynamayı düşünüyoruz. 2.Etap Kampımızın tarihini ve yerini tam netleştirmediğimiz için burada ayrılış tarihimizi belirleyemedik. Ama yarına kadar belli olur. Burada önemli olan mevcut kadromuzun çalışmasını ve performanslarını arttırarak devam ettirmek. Yeni transferlerin en azından 1.Etap Kampı’na katılmaları bizim açımızdan çok mutlu eder bizi. Tüm takımlar 25 kişilik kadrosuyla sezona hazırlanıyorlar. Bizim maalesef kulübün şartlarından dolayı bunu da anlayışla karşılıyoruz. Kulübün önündeki engelleri de biliyoruz. Biz en düşük maliyetli ve en iyi oyuncuları toplamaya çalışacağız. İyi olmalarının yanında karakterli olmaları da bize katkı sağlayacaktır.”

“AYMEN SOUDA VE BURHAN BAHADIR DIŞINDA DİĞERLERİNİ GÖNDERDİK”
“Bizim seviyemizde olmayan oyuncuları gönderdik. Almanya’dan Burhan Bahadır diye bir kardeşimiz bizimle devam ediyor. Onu hazırlık maçlarında da görmek istiyoruz. Tunuslu AymenSouda var. Bizimle beraber olacak. Görüştüğümüz, sıcakta tuttuğumuz, kulüplerinden ayrılmasını beklediğimiz oyuncular var. Hem 1.Lig’den ve hem Süper Lig’den. Tabiki bizim şartlarımıza uymasa da, üst ligden veya buraya gelmek isteyen oyuncular içinde başkanımız fedakârlık yapacağını söyledi zaten. İş oraya geldiği zaman bitireceğimiz oyuncular var. Burada tabikiTatos ve Elmar gibi kaliteli oyuncularımız var. En azından alacağımız diğer yabancılarda çünkü 5 yabancı oyuncuyla oynayacağız. En azından onların ayarında olmaları gerekiyorki biz iyi takım olalım. Birlikte hareket edip, düşünen, bir takım yaratalım.” 

“HUMAM TARIQ KONUSUNDA OLUMSUZ RAPOR VERMEDİM”
“HumamTarıq geçen sene devre arasında denenmeye çıkmış bir oyuncu. Onun doğrultusunda anlaşmak istenmiş ama kontrantındaki sıkıntılarında dolayı heralde anlaşılamamış. O zaman ki şartlarında şuanda buraya geldi. Pazarlık yapıldı. Olumsuz bir şey söylemiş olsaydım pazarlık yapılmazdı. Ekonomik rakamlarda heralde anlaşamadılar. Kesinlikle alınsın veya alınmasın diye bir rapor vermedim. Ama kulübün mali şartlarından dolayı transferinden vazgeçildi diye biliyorum. Devre arasında antrenmana çıkıp performansını gören hocalar vardı. Bizde şunu dedik kendisine madem ‘devre arasında antrenmana çıkabilmişse, şuanda da bir çıksın. Bizimle oynasın, bizde görelim. Bizde ona göre karar verelim.’ dedik. Ama heralde onu kabul etmedi. O zamanda Elazığspor için geldi şimdide Elazığspor için geldi. Bizim için gelmedi. Durum bu. Kendisini görme imkânımız olmadı. Benim için her oyuncu önemli. Elazığspor’a katılan her oyuncu değerli bizim için. Bizde Elazığspor’un çalışanıyız sonuçta. Amacımız Elazığspor’u başarılı bir yere taşımak. Doğru işler yapabilme adına hep beraber karar veriyoruz ekibimle beraber.”

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 2

  • Alper | 05 Temmuz 2018 15:07

    Sen bırak altyapı filan, koşan takımı da bırak da şampiyonluga oynamayacaksan bırak git.Tarik gibi bir oyuncuyu ne deneyeceksin be adam saçmalama.

  • Gakgooo | 05 Temmuz 2018 08:53

    Sayın Orhan Hoca herkes bu oyunu para için oynuyor. Hiçbir oyuncunun bir takıma gönülden bağlanıp bedava oynamasını isteyemezsin. Sen de o kadar yıl top oynadın. Hangi takıma gönülden bağlanıp da ben çok cüzzi paralara oynarım dedin. Bırakın artık tribünlere oynamayı. Futbolcunun hakkını vereceksin ki o da sana birşeyler versin. Futbol artık çok büyük paraların konuşulduğu bir endüstri, kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne hasta değil. Başkanla beraber ne yapmak istediğinizi biz ELAZIĞSPOR lular bir türlü anlayamıyoruz. Bizim hayal ettiğimiz kadro bu oyuncular değil. Zaten böyle giderse 3. hafta Maraton tribününden KAYNAK İSTİFA sesleri yükselirse artık bunun önüne kimse geçemez. Yol yakınken ne kendine ne de taraftara yazık etme.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.