Huzur için önce sağlık

İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmelerinin öncelikle sağlıklı olmalarına bağlı olduğu belirtildi.

Huzur için önce sağlık
Sağlık

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’nden Dünya Sağlık Haftası kapsamında yapılan açıklamada insanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmelerinin öncelikle sağlıklı olmalarına bağlı olduğu belirtildi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Dünya Sağlık Haftası kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.
Öğretmenevi önünde stant kurulan etkinlikte vatandaşlara sağlık yaşam temalı afiş. broşür, şapka ve tişört dağıtıldı ve sağlık yaşam hakkında çeşitli bilgiler verildi.
Müdürlüğe bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Evde Sağlık Hizmetleri, Kronik Durumlar, Kanser, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Ruh Sağlığı, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele, Organ Bağışı ve MHRS birim çalışanları ile birlikte açıklamalar yapıldı.
Etkinlikte yapılan açıklamada insanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmelerinin öncelikle sağlıklı olmalarına bağlı olduğu belirtilerek, “Bilindiği üzere insanların sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için 7–13 Nisan tarihleri arası, Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından‘‘Sağlık Haftası’’ olarak kabul edilmiştir.. Ayrıca Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sının yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihinde“Dünya Sağlık Günü” olarak kabul edilmiştir. Haftanın amacı, sağlığın önemi ve sağlıklı yaşama kuralları konusunda geniş halk kitlelerini bilgilendirmek ve insanların sağlıklı yaşama bilincine ulaşması için çeşitli etkinlikler yapmaktır.  2018 yılı Dünya Sağlık Günü’nün konusu da ‘‘Herkes İçin Sağlık’’ olarak belirlenmiştir. İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmeleri öncelikle sağlıklı olmalarına bağlıdır. Yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda müdürlüğümüzce sağlıklı yaşam ve sağlığın önemi konusunda insanların bilinçlendirilerek hastalanmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütülmekte, sağlıklı olmanın önemi çeşitli etkinliklerle gündeme getirilerek vatandaşlarımız bilinçlendirilmektedir.” denildi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.