İbrahim TAŞEL'in başarı serüveni

Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL, SKY Türk Televizyonu’nda, “Doğan CÜCELOĞLU ile İnsan İnsana” programına konuk oldu. TAŞEL programda, CÜCELOĞLU'nun sorularını cevaplarken; eğitim ve öğretimde başarı konusunda düşüncelerini ve deneyimlerini paylaştı...

İbrahim TAŞEL in başarı serüveni
Eğitim

SKY Türk Televizyonu’nda yayınlanan “Doğan CÜCELOĞLU ile İnsan İnsana” programı, Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL’i konuk etti. Eğitim öğretimde başarı konusunun ele alındığı programda TAŞEL izleyenlere önerilerini ve deneyimlerini aktardı.

Çocukluğundan bahseden İbrahim TAŞEL, öğrenciliğinde yaz tatillerini çalışarak geçirdiğinden bahsederek, hayatı erken tanımanın insan yaşamına olumlu katkılarını vurguladı.

Öğrencilere olan yaklaşımını da anlatan TAŞEL, her yaştaki çocuğu geleceğin Türkiye’si olarak görmek gerektiğinin altını çizdi.

Eğitim sektöründeki başarılarını değerlendiren Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TAŞEL, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Eğitim sektörü çok kârlı bir sektör değil. Ekonomik olarak düşünüldüğünde zahmetiyle karşılaştırıldığında çok kârlı bir sektör değil. Allah’a şükür tabi bundan kazandık, ailemizi geçindirdik, geçindiriyoruz. Yani bundan bir şikâyetimiz olduğunu söylemiyorum. Ama çok kârlı işler var dünyada, gerçekten çok da basit kazançlar var. Ama ben bir işin manevi doyumuna çok önem veriyorum. Yani yaptığım işin manevi olarak da beni tatmin etmesi çok önemli. Ben sabah kalktığımda, gittiğimde o çocukların seslerini duymak ya da işte onların mesafe aldığını görmek son derece mutluluk veriyor bana. Şimdi, özellikle okulda hep çocuklar işte bir üst sınıfa geçtiklerinde gelip boylarını ölçtürüyorlar bana, "hocam bak" falan diye. Bakıyorum onların böyle santim santim büyümeleri bile beni çok mutlu ediyor. Yeni bir şey öğrenmeleri çok mutlu ediyor. Ve dershaneciliğe başladığımda, o yıllarda da mesela zayıf sınıfları daha çok severdim. Zayıf sınıflara bir şey öğretmeyi, onu bulunduğu noktadan daha iyi bir noktaya getirmeyi çok severdim.”

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.