İç Mekan Tasarımı Programı Açıldı

F.Ü Teknik Bilimler MYO bünyesinde, dekorasyon ve tasarım alanında önemli bir eksiği giderecek, iç mekân tasarımı programı açıldı.

İç Mekan Tasarımı Programı Açıldı
Eğitim

Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler MYO bünyesinde, dekorasyon ve tasarım alanında önemli bir eksiği giderecek, mimarlık ve iç mimarlık alanlarının alt yapısını oluşturacak iç mekân tasarımı programı açıldı. Programa, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 30 öğrenci alınacak.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İç mekan tasarımı programının, tasarımdan üretimin son aşamasına kadar yeterliliğe sahip öğrenciler yetiştirmek için gerekli altyapısı ve yetişmiş akademik personeli ile eğitim öğretime hazır olduğunu söyledi.
Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Bunun için teknik resim salonları, sektörde en çok kullanılan tasarım ve üretim programlarının kurulu olduğu bilgisayar laboratuvarı, mobilya üretimi ve ahşap süsleme atölyeleri istenilen eğitimi verecek kapasitededir. İç mekan tasarımı programı ile mekanların özgün tasarımına, tarihi yapıların düzenlenmesinde aslının korunmasını sağlamada, ürünlerin fonksiyonelliğin dışında estetik kaygısıyla tasarlanarak üretilmesinde önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir. İç mekân tasarımı mezunları mimarlık bürolarında, iç mimarlık bürolarında ve mobilya üretimi ile ilgili iş yerlerinde teknik eleman olarak istihdam edilebildikleri gibi kendi iş yerlerini de açabilmektedirler. Eğitim kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı ile Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Restorasyon ve Konservasyon, Geleneksel, Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, Tezhip (Süsleme) ve El Sanatları bölümlerine geçiş yapabilmektedirler” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • ZAZA | 08 Haziran 2018 18:45

    HUKUK FAKÜLTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ İSTİYORUZ

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.