İHH’dan Yetimleri Isıtacak Destek

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu Bayanlar Kolu tarafından Elazığ’daki yetimler ve Azez kampındaki mülteciler için başlatılan atkı ve bere kampanyasında yapılan bereler yetimlere ve mültecilere ulaştırılacak.

İHHdan Yetimleri Isıtacak Destek
Elazığ Güncel

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu Bayanlar Kolu kışın kendini iyice hissettirdiği şu günlerde üşüyen elleri ve gönülleri ısıtmak adına önemli bir çalışmaya imza atıyor. 
Elazığ’daki yetimler ve Azez kampındaki mültecilere ulaştırılmak amacıyla başlatılan “İlmikleri Atalım, Yetimleri Isıtalım” kampanyası ile Baskil Halk Eğitim Merkezinde eğitim alan kursiyerlerin katkılarıyla örülen atkı ve bereler kısa süre sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Baskil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Ergen ise hayra vesile olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Satım Kaya ise Baskil halkının her zaman bu tür hayır işlerine öncülük ettiğini belirtti.
Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Seher Çalışır dokuduklarıyla yetim çocukları ısıtacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.
Çalışmalara yerinde katılan İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu Bayanlar Kolu Sorumlusu Tuba Erdoğan, ilmik ilmik dokunan atkı ve berelerin Elazığ’da 350 yetime ve Suriye Azez kampında kalan mültecilere ulaştırılacağını söyledi.
 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.