İki caminin lavaboları ücretsiz olacak

Yeni Cami ve Saray Cami lavabolarının bakımını Elazığ Belediyesi üstlendi. Yapılan protokolden sonra bu camilerin lavaboları da ücretsiz olacak.

İki caminin lavaboları ücretsiz olacak
Elazığ Güncel

Yeni Cami ve Saray Cami lavabolarının bakımını Elazığ Belediyesi üstlendi. Yapılan protokolden sonra bu camilerin lavaboları da ücretsiz olacak.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Saray Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Pamukçu ve Yeni Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Ömer Faruk Budak arasında imzalanan protokol ile iki caminin bakım, onarım ve temizliğini Elazığ Belediyesi yapacak.
İmzalanan protokol ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Yanılmaz, Elâzığ’ı STK ve dernekler ile birlikte yönettiklerini belirterek amaçlarının daha sağlıklı bir hizmet vermek olduğunu ifade etti. Daha önce İzzetpaşa lavabolarını devralarak yenileyip düzenledikten sonra hizmete sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, aynı uygulamanın Saray Cami ve Yeni Cami lavaboları için de hayata geçtiğini ifade etti.
Yapılan protokolün ilimize hayırlı olmasını dileyen Yeni Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Ömer Faruk Budak Başkan Yanılmaz’a ve Elazığ Belediyesi’ne teşekkür etti.
Cami temizliklerini belediyenin çok daha iyi gerçekleştireceğini kaydeden Saray Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Pamukçu da alınan kararın hayırlı olmasını diledi.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Hüseyin ÜLGER | 02 Mayıs 2018 21:30

    Öncelikle Başkanımız Mücahit YANILMAZ'a hizmetlerinden doyı Teşekkür ederim.Kaldırum işgalleri hala devam ediyor.Atatürk ilkokulu kuzey tarafındaki ayakkabı ve diğer dükkanları kaldırım işgalinden dolatı nerdeyae münübis kazası geçirecekti bir vatandaş .İkinci bir öneri isteğimiz.ücretsi otoparkların yapılması.Kurum.cami,okul bahçelerinin altına otoparlar bu tür protkollerle yapılabilir

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.