İki park hizmete açıldı

Ataşehir Mahallesi'nde yapımı tamamlanan iki parka,  Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu ve Canan Karatay'ın ismi verildi.

İki park hizmete açıldı
Elazığ Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından Ataşehir Mahallesi'nde yapımı tamamlanan iki parka, Kardiyoloji Uzmanı Elazığlı  Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu ve Kalp Cerrahı Elazığlı  Prof. Dr. Canan Karatay'ın ismi verildi. İki park düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Kendi ismini taşıyan parkın açılışını gerçekleştirmek üzere Elazığ'a gelen Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu, hemşerileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Çocukken oynadığım topraklara gelmiş olmanın tarifsiz huzuru içerisindeyim. Bir zamanlar oynadığım bu sokaklarda ismimin verildiği bir parkın olması beni gururlandırdı. Bir gün benim de adımın bu topraklarda yaşatılacağını asla bilemezdim. Başkan Yanılmaz başta olmak üzere bana bu onuru yaşatan bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum."  dedi.

"BÖYLE BİR GURUR AZ BULUNUR"
Kendi ismini taşıyan parkın açılışını gerçekleştirmek üzere Elazığ'a gelen Prof. Dr. Canan Karatay ise, "Çocukken bizler bol bol sokaklarda oynardık çünkü tereyağı yerdik ve sağlıklıydık. Annem ve babam kurban bayramlarında bolca kıkırdak dediğimiz gıdayı tüketirlerdi. şimdi bana ezber bozan hoca diyorlar ama ezberi bozan biz değil kimyası bozulmuş yiyecekleri dünyamıza dahil edenlerdir. Bu açıdan çocuklarımıza sağlıklı yiyecekler yedirin ve sokakta oynamalarına izin verin. böyle nezih ve güzel parklarda gönüllerince koşup oynasınlar. Bu parkı hemşerilerime kazandıran Başkan Yanılmaz'a ve çalışanlara teşekkür ediyorum."  

"ÖNEMLİ OLAN YAŞARKEN KIYMET BİLMEK"
Elazığ’ın sanatıyla, kültürüyle, musikisi ve başarılı isimleri ile Türkiye'ye örnek olmuş bir şehir olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, kentin her geçen gün daha çok zenginleştiğini ve büyüdüğünü kaydetti.
Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu ve Prof. Dr. Canan Karatay parkı İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın okuduğu dualar eşliğinde hizmete açıldı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.