İMAR SORUNU ORTADAN KALKIYOR

Sivrice ilçesinin önemli sorunlarından biri olan İmar problemi çözüme kavuşuyor. Yıllardır ilçenin gelişmesine engel olan imar sorunu önümüzdeki günlerde ortadan kaldırılacak.

İMAR SORUNU ORTADAN KALKIYOR
İlçe Haberleri
HABER: SEVDA DEMİR
Elazığ’ın önemli turizm potansiyeline sahip Sivrice ilçesinde yıllardır yaşanan imar sorunu çözülüyor.
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, imar izni verilmemesi nedeniyle Sivrice ilçesinin bugüne kadar yatırım alamadığını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yapılan talep sonucunda ilçedeki imar probleminin yakın zamanda çözüleceğini belirten Başkan Irmak, imar planı uygulamasının yapılması neticesinde Sivrice ilçesinin artık yatırıma açık bir ilçe olacağını kaydetti.
 
SON AŞAMAYA GELİNDİ
Bakanlığın izni ile Sivrice ilçesinin imara açık bir yer olacağını belirten Başkan Irmak, “Bu konuda son aşamaya gelindi. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili ihale yapılacak. Bakanlık onayının ardından belediyemize yetki verilecek. Biz de inşaat ruhsatı verebileceğiz. Bu süreçten sonra hem belediyemize gelir gelmiş olacak, hem imarı düzenlemiş olacağız hem de yatırımcı yatırımını yapmış olacak.” dedi.
 
ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İMAR PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK
Sivrice’nin kültürel, turistik ve coğrafi güzelliklere sahip olduğunu ancak bütün bunlara rağmen olması gereken yerde olamadığını söyleyen Irmak, “En büyük sorunumuz ilçede imar planı uygulamasının bugüne kadar yapılamamış olmasıdır. Nasip olursa önümüzdeki günlerde imar problemini ortadan kaldırmış olacağız.  Bu konuda milletvekillerimizin ciddi çalışma yaptılar. İlçemizin imara açılmasıyla birlikte dağ yamaçlarında, göl kenarlarında uygun gördüğümüz yerlerde sosyal donatıların, restaurantların, otellerin, sitelerin, yazlıkların olacağı alanlar açmayı planlıyoruz. Bunlarda inşallah kısa süre sonra hayata geçmiş olacak.” ifadelerini kulandı..
 
 
YATIRIMCILAR GÖZ BEBEĞİMİZ
Sivrice Belediyesi olarak yatırımcıların yanında olduklarını ifade eden Ebubekir Irmak şunları söyledi, “Onlar için koşup koşturacağız. ben bütün yatırımcılarımızı ilçemize yatırım yapmaya davet ediyorum. İlçedeki potansiyeli biliyoruz. İlçemizde kış sporları, su sporları yapılmaktadır. Birçok sanatsal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Burada yapılacak yatırımlar kesinlikle boş kalmayacaktır. Ciddi anlamda yatırımcı var. Yatırımcıları şiddetle ilçemize bekliyorum.” 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.