İnşaat işçilerinin zorlu mesaisi

Elazığ’da inşaat işçileri, Ramazan ayında da evlerine ekmek götürmek için ter döküyor.

İnşaat işçilerinin zorlu mesaisi
Özel Haber

Elazığ’da inşaat işçileri, Ramazan ayında da evlerine ekmek götürmek için ter döküyor.
Ramazan ayı itibariyle zor şartlar altında ibadetlerini gerçekleştiren inşaat işçileri, evlerine ekmek götürmek için çalışmaya devam ediyorlar.
Hava sıcaklığının arttığı Elazığ’da ağır şartlar altında çalışan inşaat işçileri, hem işlerini yapıp hem de oruçlarını aksatmadan tutuyor.
Yaklaşık 17 saat boyunca oruç tutulan inşaat işçileri, Ramazan ayında zorlu bir mesaiden geçiyor. Çalışma şartlarının ağırlığına aldırış etmeyen işçiler, hem işlerini yapıyor hem de ibadetlerinden geri kalmıyor. 
İnşaatlarda çalışarak ailelerini geçindirdiğini belirten işçiler, “Bu zorlu günlerde Ramazan ayı boyunca geçimimizi sağlamak için çalışıyoruz. Hava sıcaklığı artmaya başladı. Beton olduğu ya da işlerin sıkışık olduğu günlerde çalışıyoruz. Ekmek parası için çalışmak zorundayız. Türkiye’de iş sektörü zaten durgun, işlerimiz sıkışık bir de işletme sahibine zamanında işi teslim etmek için Ramazan ayında bile çalışmak zorundayız” dediler.
Bir başka işçi ise “Çok zor ama mecburen çalışıyoruz. Aşırı sıcaklar nedeniyle bazen susuzluktan ölecek gibi oluyoruz. Ama yapacak başka bir mesleğimiz olmadığı için mecburen çalışıyoruz. Çalışmasak çocuklar aç kalır. Aynı zamanda orucumuzu da tutuyoruz. Allah güç, kuvvet veriyor. Bazen dayanmak zor oluyor. Ama iftar saati geldiğinde anlamı daha çok anlaşılıyor.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.