İsim benzerliği olan mağazaya 100 Bin liralık haciz şoku

Elazığ’da 5 yıl önce borç nedeniyle kapatılan mağazanın faturası, aynı caddede giyim mağazası bulunan farklı bir mağazaya isim benzerliği gerekçesi ile kesildi.

İsim benzerliği olan mağazaya 100 Bin liralık haciz şoku
Elazığ Güncel

Elazığ’da isim benzerliği nedeniyle bir giyim mağazasına yaklaşık 100 bin liralık haciz geldi. 
Vali Fahri Bey Caddesi’nde giyim mağazası bulunan N.T, 5 sene önce firmalara borcundan dolayı dükkanını kapattı. Mağazasında bir markanın ürünlerini satan N.T resmi evraklarda markanın adını da kullandı. Aynı cadde üzerinde bulunan farklı bir mağaza da aynı markanın ürünlerini satmaya başladı. 
Firmalara borcunu ödeyemeyen N.T’nin hacizi, isim benzerliği gerekçe göstererek aynı caddede giyim mağazası bulunan Gülhinal Canbay’ın şirketine gönderildi.
İstanbul 8. İcra Hukuk Mahkemesi, iki farklı şirket olan mağazalardan birinin faturasını, aynı marka ürünün satılması ve markanın isminin kullanılmasını gerekçe göstererek diğer mağazaya kesti.
Şirketine yaklaşık 100 Bin TL’lik icra geldiğini öğrenen Canbay, karara itiraz etti. Hakkını yasal olarak arayacağını dile getiren Gülhinal Canbay, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.