İşitme engelli çocuklardan 23 Nisan etkinliği büyüledi

Diyarbakır'da özel bir eğitim kurumunun düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde hünerlerini sergileyen işitme engelli çocuklar, izleyenleri büyüledi.

İşitme engelli çocuklardan 23 Nisan etkinliği büyüledi
Diyarbakır
Diyarbakır’da özel bir eğitim kurumunun düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde hünerlerini sergileyen işitme engelli çocuklar, izleyenleri büyüledi.

Kayapınar ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen programda 150 işitme engelli çocuk tarafından dans, taklit, folklor gibi gösteriler yapıldı. Cihaz ya da koklear implant ameliyatı ile duyan işitme engelli çocukların bir birinden güzel gösterisi izleyenler tarafından ayakla alkışlandı. Özel eğitim kurumu müdürü Lütfü Çalışkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 150 işitme engelli öğrencinin katılımıyla gösteri yaptıklarını söyledi. Amaçlarının işitme engelli çocukların, işiten çocuklardan hiçbir farkının olmadığını hissettirmek ve yeteneklerinin diğer çocuklar gibi olduğunu göstermek olduğunu söyleyen kurum müdürü Çalışkan, “Çocuklar, işitme engelinden dolayı içine kapanık olabiliyor. Bu tür etkinlikler ve aktiviteler, işitme engelli çocukların, diğer çocuklardan hiçbir eksikliklerinin olmadığını gösteriyor. Çocuklarımızın yaptığı gösteriler büyük beğeni topladı. İzleyenler gösterileri ayakta alkışladı” dedi.

Gösteriyi izlemeye gelen veliler de çocukların bu tür etkinlikler sayesinde öz güvenlerinin arttığını söyledi. Veliler bu tür etkinlikleri yapan kurum yetkililerine teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.