İşletmelere Ramazan denetimi

Elazığ’da faaliyet gösteren, Ramazan paketi hazırlayıp satan işletmelerin ve et ve et ürünleri satan işletmelere yönelik denetim gerçekleştirildi.

İşletmelere Ramazan denetimi
Elazığ Güncel

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Ramazan ayında gıda denetimleri gerçekleştiriyor.
Elazığ’da faaliyet gösteren, Ramazan paketi hazırlayıp satan işletmelerin ve et ve et ürünleri satan işletmelerin denetimi Turan Karahan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal Çetinkaya, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü teknik elemanları eşliğinde yapıldı.
Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında denetimler gerçekleştirilirken, Ramazan kolisi hazırlayıp satan işletmelerin uyması gereken kurallar ile ilgili gerekli bilgilendirilmeler yapıldı. 
Ramazan kolisine giren gıda maddelerinin son tüketim tarihi veya tavsiye edilen tüketim tarihinin geçmemiş olması gerektiği, kolide olan gıda maddelerinin hepsinin üzerinde her bir ambalaj bazında etiket olmasına dikkat edilmesi konusunda bilgilendirme yapıldı. 
Etiket bilgilerinin ise 'Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği'nde belirlenen esaslara uygun olması gerektiği konusuna dikkat çekildi.  Vatandaşlara hazırlanan Ramazan Kolileri için kontrollerin devam edeceğini belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, “Ramazan ayı dolayısı ile vatandaşlarımız tüketime biraz daha ağırlık veriyor. Ekip arkadaşlarımızla beraber rutin olarak yaptığımız denetimleri ramazan ayında da arttırarak devam ediyoruz. Denetimler gıda ve gıda ile temas eden bütün imalathanelerde, toptan ve perakende satış yerlerinde yapılıyor. İlimizde mevcut olan market zincirlerini denetleyerek problem varsa işletme sahiplerini uyarmak, yoksa da tebrik etmek üzere buradayız. Ramazan ayında marketler ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda kolileri hazırlıyor. İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi olarak, kolideki paketlerin tüketime uygun olup olmadığını kontrol ederek vatandaşlarımızın, kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmelerini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz incelemelerde de hiçbir sorunla karşılaşmadık. Göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı işletme sahiplerine teşekkür ediyorum. Denetimlerimiz ramazan ayı boyunca devam edecek.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.