Jandarma Koşusu'nu Altunbir kazandı

8.Yarış gününde düzenlenen kupalı koşuyu Vali Kaldırım ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Necip Çarıkçıoğlu da takip etti

Jandarma Koşusu nu Altunbir kazandı
Spor

Elazığ Hipodromu'nda, 30 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen ve gecenin de tek kupalı mücadelesi olan Jandarma Koşusu, saat 20.30'da düzenlendi.
4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak kum pistte 1200 metre mesafede düzenlenen yarışa 15 safkan katıldı. 2018 yılı Jandarma (Elazığ) Koşusu'nu (KV-6 / DHÖW), Eyyüp Artun'un sahibi olduğu, Halil Artun tarafından yetiştirilen kır kısrak ALTUNBİR (Deha - Çelikhanım /
Tatarhan)jokeyi Menderes Avşar ile kazanmayı başardı.
Bitiriş derecesinin 1.24.77 olduğu koşunun birincilik ikramiyesi 34.500 TL'ydi
7 koşulu programın 5. koşusu olarak gerçekleşen koşuda, CANGOBAK(Gobakbey - Candezi / Sağanak) ikinci, REBER (Gobakbey - Dilancanpolat / Sancakbeyi) üçüncü, UÇARKANAT (Deha - Kaynarkız / Sancakbeyi) da dördüncü oldu ve farklar 1,5 Boy - 2 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.
Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına, Ferhat Altun'a kupasını, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım verdi.
Kazanan ALTUNBİR isimli safkanın jokeyi Menderes Avşar'a hediyesini, Elazığ İl Jandarma Komutanı J. Alb. Necip Çarıkçıoğlu verirken, J. Alb. Necip Çarıkçıoğlu ayrıca günü  anısına, Elazığ Hipodrom Müdürü Erdoğan Temiz'e bir buket çiçek verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.