Kabarık su faturalarına tepki!

Elazığ’da su faturalarının kabarık gelmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Kabarık su faturalarına tepki
Özel Haber

Elazığ’da su faturalarının kabarık gelmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar, su bakımından zengin olan Elazığ’da su faturalarının kabarık gelmesine bir anlam veremediklerini söylediler.

Türkiye’de en pahalı suyun Elazığ’da kullanıldığını belirten vatandaşlar, “Elazığ’da bir ton suyun bedeli yaklaşık 7 TL. Bunun üzerine okuma bedeli ve atık su bedeli eklenince faturalar oldukça kabarık geliyor. Belediye başkanının su faturalarına yeni bir düzenleme getirmesini istiyoruz” dediler.

 

Elazığ’da esnaflık yapan Sedat Demirdağ,  “Dükkanımda herhangi bir atık su olmamasına rağmen su faturasında atık su parası veriyorum. Bunun dışında 2 ton su harcıyorsak bu faturaya 6 ton şeklinde yansıyor. Bu konuda çok şaşkınım. Faturayı ödemeye giderken her defasında bunu söylüyorum ama ilgilenen yok. Bu olmaması gereken bir şey. Elazığ İstanbul’u bile sollamış. En pahalı suyu biz kullanıyoruz. Elazığ’da suyun tonu 6-7 lira. Var mı böyle bir şey.” açıklamasında bulundu.

 

Mahmut yılmaz isimli esnaf da su faturasına olan tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: “Su sayaçlarını okumaya gelmiyorlar. Bir ay sonra geliyorlar ve gecikme bedeli yazıyorlar. 1-2 TL de sayaç okuma bedeli ekliyorlar. Elazığ’da 300 bin su abonesi olsa, 1 liradan aylık 300 bin lira yapar.  Böyle bir sıkıntı var. 1 Tl kişi başına önemli değil ama biraz ayıp oluyor bunu almaları. Bir de kapımızın önünde yolu daralttılar. Kaldırımları genişletmek istiyoruz diyorlar ama ortaya bir tane direk koydular. Bu direk hem kaldırımı daralttı hem de tabelamızı kapattı.  Çocuk arabasıyla geçilmiyor buradaki kaldırımda. Muammer Çorbacıoğlu sokaktaki bu sorunun giderilmesini istiyoruz. Bu cadde Elazığ’ın en işlek caddelerinden birisi. Yetkililer dikkate alırsa seviniriz. 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.