Kalkınmak için neler yapılmalı?

Elazığ’ın kalkınabilmesi için neler yapılması gerektiğini Elazığ halkına sorduk. Vatandaşların büyük çoğunluğu Elazığ’ın kalkınabilmesi için kentte istihdam alanlarının oluşturulmasını istedi.

Kalkınmak için neler yapılmalı
Özel Haber
Elazığ’ın kalkınabilmesi için neler yapılması gerektiğini Elazığ halkına sorduk. Vatandaşların büyük çoğunluğu Elazığ’ın kalkınabilmesi için kentte istihdam alanlarının oluşturulmasını istedi.

Elazığ Valiliği öncülüğünde yürütülen Kalkınma Kurultayı hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, biz de kurultaya destek amacıyla vatandaşların görüş ve önerilerini sayfalarımıza taşıdık.
Vatandaşların görüş ve önerileri şöyle…
 
ALİ ATEŞ
Şehrin kalkınması için öncelikle sanayisinin olması lazım. Sanayi olursa iş imkanı olur. İnsanların refah seviyesi yükselir.
 
İHSAN DOĞAN
Kalkınmak için yapılan yapılıyor. Her şey de yapılıyor. Bu parkı yaptılar meşale millet gelip rahatça oturuyor. Caddelerdeki kaldırım işgalleri kalktı. Kaldırımlar genişledi.
 
CELAL YILDIRIM
Elazığ’ı kalkındırmak için her şeyi yapmalıyız. Ama şuan kalkınma diye bir şey yok. Şu durumda hayvancılık yok, tarım yok, fabrika yok. Bir kuru inşaat var. İnşaatlarda da pek çalışan olmuyor. Ben bir şey göremiyorum. Tabiki yatırım yapılmasını istiyorum. Köyler boşalmış, şehire göç etmişler. Gördüğünüz gibi cadde ve sokaklarda insanlardan başka bir şey yok.
 
SITKI BAYRAM
Elazığ’da işsizlik var, açlık var. Öncelikle bunları ortadan kaldırmak lazım.
 
FATİH ÜLGEN
Elazığ’ı kalkındırmak için zenginlerimizin el atması lazım. Fabrikaların kurulması lazım, işyerlerinin açılması lazım. Mevcut durum yetersiz. Daha fazla yatırım yapılmalı. İş alanları ne kadar çok olursa işsizlik o kadar azalır. Devletimiz yardımcı oluyor, memnunuz. Fakat iş adamları da bu işe gönül verirlerse daha güzel olur. Memleketimizde işsiz azalır. Rahat ederiz. Kalkınmamız olur.
 
ALİ SOYASLAN
Ben Elazığlı değilim. Ama geldiğimde sordum, burada neler var. Eskiden devlet fabrikaları vardı, şimdi özelleşti. Özelleşince de işsizlerin belli bir kısmı işten çıktı. Şimdi fabrikası, tarımı olmayan bir bölgede kalkınma olur mu? Kalkınma böyle olacak. Buna önem verirlerse herhalde belli bir yere gelebilir. Bildiğim kadarıyla Elazığ’ın üzümü meşhur. Bu sektörde yatırımlar yapılabilir.  
 
MİTHAT ŞADAK
Ben Hataylıyım. Elazığ’da insanların gezmesini tuhaf buluyorum. Hatay’da caddeleri böyle kalabalık göremezsiniz. İnsanlar çalışıyor. Hatay liman kenti olduğundan iş yoğunluğu daha çok.  İstihdam alanları çok fazla orada. Elazığ’da fabrikalar olmadığından dolayı insanlar çiftçilik yapıyor, esnaflık yapıyorlar. Elazığ’ı böyle görüyorum.
 
VECDİ BAYRAM
Elazığ’ın kalkınması için fabrikaların olması lazım. İnsanlar işsiz. Kahvehanelerde oturuyorlar. Milletin durumu iyi değil.
 
HÜSEYİN TÜRELİ
Fabrikalar açılsa, işsizlere ekmek kapısı olur. Bunun memleketimize de faydası olur. Çok güzel olur ama, yapmıyorlar.
 
BAYRAM KALAVUT
Elazığ’ın kalkınması için Elazığlı işadamlarının, sermaye sahibi insanların burada yatırım yapması lazım.  Şuan varlıklı Elazığlıların birçoğu şehir dışındalar. Onlar buraya gelse yatırım yapsalar çok güzel olur.
 
İBRAHİK ALBAYRAK
Elazığ’ın kalkınması için vatandaşların rahat olması lazım. Bugün Malatya Elazığ’dan bin kat ileride. Malatya’da fabrikalar yapılıyor, üst geçitler, alt geçitler yapılıyor, stadyum yapılıyor. Son derece güzel bir şehir oluyor. Elazığ’da maalesef bunları göremiyoruz. Hata yöneticilerde. Başka bir şey değil.
 
HULİSİ YALDIZ
Bizim Elazığ’ın kalkınması için doğru milletvekili seçmemiz lazım. Bugün Bingöl’de bakan var, Elazığ gibi bir memlekette bakan yok. Böyle giderse Elazığ kalkınmaz.
 
……………
Elazığ’ın kalkınması için yatırım yapılması lazım. Fabrika yok, bir şey yok. Fakir, fukaralar ne ile evine ekmek götürecek. Fabrika yok, üretim yok.
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.