Kaptan Gemiyi terketti

Tetiş Yapı Elazığspor ile 2019 Yılına kadar sözleşmesi bulunan, daha önce serbest kalma hakkını elde eden Mehmet Yiğit Sözleşmesini Fesih Etti…

Kaptan Gemiyi terketti
Spor

Elazığspor’da ayrılık kervanına bu kez de Kaptan Mehmet Yiğit katıldı. Yönetimsel belirsizliğin devam ettiği temsilcimizde, sözleşmesini tek taraflı fesheden Mehmet Yiğit, böylelikle takımdan ayrılan 7. İsim oldu. 
Sezonun sona ermesiyle birlikte başlayan kongre süreci ve ardından Başkan Sedat Karataş’ın aday olmayacağını açıklamasıyla ilerleyen belirsizlik, birçok futbolcunun takımdan ayrılmasına neden oldu. Sözleşmeleri sona eren Tom ve Mertan’ın yanı sıra alacaklarını gerekçe göstererek serbest kalan Diarra, Alpaslan, Sarpong ve Emre’nin ardından bu kez de kaptan Mehmet Yiğit, sözleşmesini feshederek takımdan ayrıldı.
İlk olarak sosyal medya hesabından sözleşmesini fesih ettiğini açıklayan tecrübeli stoper; “Bugün itibariyle Elazığspor’la sözleşmemi fesih etmiş bulunmaktayım. Bazen kızdını, bazen sevdiniz. Büyük ElazığsporTaraftarı’na hakkımın her zerresi helaldir. Süreç ne gösterir bekleyip göreceğiz. Allah’a emanet Elazığspor ailesi…”ifadelerini kullandı. 
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından serbest kalma hakkını elde etmesine rağmen kongre sürecini bekleyen tecrübeli futbolcu dün itibariyle takımdan ayrılırken, sözleşmesini fesih etmesi ile ilgili spor servisimize açıklamalarda bulunan Mehmet Yiğit, üzgün olduğunu ifade etti.
3 sezon Bordo-Beyazlı formayı giyindiğini ifade eden Mehmet Yiğit, Elazığspor’dan ayrılma sebebinin ekonomik nedenlerden kaynaklanmadığını söyledi. Bütün olumsuzluklara rağmen serbest kalma hakkını elde ettiğini ancak kongreyi beklediğini vurgulayan Mehmet Yiğit, eski yönetimin devam etmeme kararı alması beni yine Elazığspor’dan koparamadı bir umutla yeni yönetimi bekledim. Çünkü ben Elazığspor’u çok seviyorum yeni yönetimle yeni bir sayfa açabileceğimi düşündüm. Ancak yeni yönetimin 3 gün içinde istifa etmesi benimde düşüncelerimin değişmesine sebep oldu. Sonuçta bu işten ekmek kazanıyorum ve geleceğimi düşünmek zorundayım dedi. Mehmet Yiğit Gençlerbirliği, Altay, Giresunspor, Ümraniyespor ve Adanaspor gibi takımlardan teklifler aldığını ve birkaç gün içinde transferi hakkında karar vereceğini söyledi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.