Karakoçan'daki 2017 Çalışmaları Tamamlandı

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından Karakoçan İlçesinde 2017 yatırım programı çerçevesinde yapılması planlanan yol, altyapı, üstyapı ve hayvan içme suyu tesisleri tamamlandı.

Karakoçan daki 2017 Çalışmaları Tamamlandı
İlçe Haberleri

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından Karakoçan İlçesinde 2017 yatırım programı çerçevesinde yapılması planlanan yol, altyapı, üstyapı ve hayvan içme suyu tesisleri tamamlandı.

İl Özel İdaresi’nin 2016 yatırım programından kalan hizmetlerden Bulgurcuk Köy yolundaki 7,5 km uzunluğundaki BSK asfaltlama ile birlikte Karakoçan’da 2017 programında bulunan 42,5 km 1. kat, 6,6 km 2. kat, 12,5 km yeni yol çalışması, 15 km yama ve Karasakal Köyünde 105 m uzunluğunda istinat duvarı yapımı tamamlandı. İçme suyu yetersiz kalan 14 köyde tesis geliştirme, 6 köyde sondaj ve bir köyde de kanalizasyon yapıldı. 2 sulama tesisi, 4 tanesi güneş enerjili, sondajlı ve depolu olmak üzere toplamda 9 adet hayvan içme suyu tesisi bitirildi.

Yapılan çalışmalar hakkında değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu “Diğer ilçelerimiz gibi Karakoçan İlçesi de İl Özel İdaremizin 2017 kaynakları ile önemli hizmetler almıştır. Yapılan yol, menfez, köprü, asfalt, sulama tesisleri, sondajlar ve hayvan içme suyu tesisleri ile İl Özel İdaremizin çok sayda hizmeti Karakoçan’ın 88 köyünden 47’sinde vatandaşlarımızın hayatlarına dokunmuştur. Karakoçan ilçemiz ayrıca hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı bir bölge olması nedeniyle İl Özel İdaremizin DAP kaynakları ile yapımını gerçekleştirip bölge halkının kullanımına bıraktığı hayvan içme suyu göletleri ve tesislerinden de yoğun şekilde faydalanmıştır. Yapılan tesislerin bölgede hayvancığın gelişmesine çok önemli katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Hizmetlerimizin ülkemize, ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.