Karakoçan doğal gaza kavuşuyor

Karakoçan’da doğalgazın ilçeye getirilebilmesi için başlatılan kampanya sonrası BOTAŞ tarafından istenilen abone sayısı kontenjanı dolduruldu.

Karakoçan doğal gaza kavuşuyor
İlçe Haberleri

Karakoçan’da doğalgazın ilçeye getirilebilmesi için başlatılan kampanya sonrası BOTAŞ tarafından istenilen abone sayısı kontenjanı dolduruldu.

Vatandaşların yoğun ilgi göstererek abone bedelini yatırması ile abone sayısı istenilen rakama ulaşılan Karakoçan’da 2017 yılında dağıtım şirketi tarafından çalışmalara başlanılacak.

Konuyla ilgili Karakoçan Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sayın Valimiz ile birlikte Kaymakamlığımızın ve belediyemizin çalışmaları neticesinde; Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 03.11.2016 tarih ve 6574-2 nolu kararı gereği, süreç hızlandırılarak doğal gaz dağıtım ihalesi yapılmaksızın İlçemizi kapsayan genişleme kararı alınmış ve İlçemize doğal gaz dağıtımı için lisans sahibi Aksa Elazığ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda Aksa Elazığ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’ye hitaben Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığı tarafından yazılan 10.11.2016 tarih ve 120.02.04 sayılı yazıda, İlçemizde doğal gaz dağıtım çalışmalarının ilgili dağıtım şirketi tarafından 2017 yılında başlanmasını ve yapılan çalışmalar hakkında ilerleme raporunun kurula sunulması talep edilmiştir.

Bu bağlamda sürecin hızlandırılması ve sonuçlanması aşamasında da, öncelikle bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu olmak üzere İşin başından sonuna kadar her daim içerisinde olan Sayın Kaymakamımız Cemil Sarıoğlu ve kampanya döneminde ve sonrasında işin takip edilmesi sürecinde Maddi manevi hiçbir yardımdan kaçınmayan Karakoçan Belediyesine, Belediye Meclisine ve Karakoçan Belediyesi Tutuklu Eş Başkanı Burhan Kocaman’a; İlçemize doğal gazın gelmesi için BOTAŞ tarafından istenilen abone sayısını tamamlamak üzere abone bedelini yatırarak yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza, bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan sivil toplum kuruluşlarına, iş adamlarımıza, mahalle muhtarlarımıza ve daha ismini sayamadığımız tüm Karakoçanlılara  teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.