Karataş, 'Açıklanan bağış listesi Elazığspor’a zarar verdi'

Elazığspor Eski başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkanı Karahan Çelik düzenledikleri basın toplantısı ile son günlerde ortaya atılan ve özellikle de kendilerini de yakından ilgilendiren konulara ilişkin değerlendirmeler yaptılar.

Karataş   Açıklanan bağış listesi Elazığspora zarar verdi
Spor

Elazığspor Eski Başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkanı Karahan Çelik basın toplantısı düzenledi.
Kulübün son başkanı Hacı Murat Yümlü’nün istifa açıklamasında kamuoyu ile paylaşılan ve basın mensuplarına dağıtılan bağış konusu gündeme bomba gibi düşerken eski Başkan Karataş ve Eski 2. Başkan Çelik bu konu başlıklı basın toplantısı düzenleyerek haklarındaki iddialara da yanıt verdiler.
Açıklanan bağış listelerinin Elazığspor’a zarar verdiğini ifade eden Karahan Çelik:
“Yayınlanan bağış listesi resmi muhasebe tarafından bizim zamanımızda yapılmıştır. 5 TL bile veren insanlar var. Yayınlanan bağış listesi bize gurur verse de Elazığspor’a zarar verdi ve bu yüzden biz bu listeyi yayınlamadık. Yayınlayanların amacı neydi anlayamıyorum. Kulübe bunun yayınlanması çok zarar verdi. Bağışları yapanlar bağışları yaptıklarının bilinmesini istemiyordu. Biz Elazığspor’u 111 Milyon TL borç ile devraldık. 59 Milyon TL borç bırakıldığı söylenmişti. Sadece FIFA borcu bile 57 Milyon TL idi ve bunun da ayrıntısı var. Biz bu zaman kadar konuşmadık çünkü kendimizi savunma ihtiyacı duymadık.” dedi.
Belediye başkanı tarafından borçları ödemek için görevlendirildik diyen Çelik: 
“Son 5 yılda bu kadar borçla Türkiye’de böyle bir borç yükü ile kulüp devralıp, borçları azaltıp, küme düşmeden devam eden bir kulüp sayamazsınız. Biz belediye başkanı tarafından bunun için görevlendirildik. Biz görevimizi yaptık” ifadelerine yer verdi.
Eski 2. Başkan Karahan Çelik yine bağış listesinde neden bağış yapmadıkları halde listede yer alan isimlerin olduğuna da cevap verdi. Bazı isimlerin bağış yaptıkları halde isimlerinin gizli tutulmasını istediğini söyleyen Çelik, bu meblağları yönetim kurulundan bazı isimler adı yazılarak bağış listesine yazıldığını kaydetti.

KARATAŞ: “İNSANLARI İFŞA ETMEYE NE HAKKINIZ VAR”
Eski Başkan Sedat Karataş ise çok sert konuştu. Söz konusu kamuoyunda ortaya çıkan 68 Milyon TL dolayındaki bağış miktarının yerine toplamda oluşan 101 Milyon TL’nin hesabını verdiklerini ifade eden Karataş: 
“Biz 68 Milyon TL değil 101 Milyon TL’nin hesabını veriyoruz. Listelerin yayınlanması doğru değil. Kulübün mahremini deşifre edemezsiniz. Bu listelerde başka para veren varsa çıksın açıklasın. Telefonlarımız susmuyor liste açıklandıktan sonra. İki tane memleket haini bu paraların vergisinin ödenip ödenmediğini soruyor. Bu saatten sonra bu kulübe kim yardım eder. İnsanları ifşa etmeye ne hakkınız var? Hacı Murat Yümlü 7 Milyon kaynağı olduğunu söyledi. Takımın mazotu yok bırakıp gittiniz. Bu kadar ucuz mu? Mücahit Yanılmaz Yümlü döneminde ondan daha fazla para ödemiştir. Mücahit Yanılmaz tarafından iki futbolcu dosyası için 1 Milyon 360 Bin TL ödemiştir. Hacı Murat Yümlü kulübün 70 Milyon borcu olduğunu söylemiş. Bunu ispatlamayan şerefsizdir. İstifa ederken size gelecek tepkileri bizim kucağımıza koyarak gidemezsiniz. ”ifadelerinde bulundu.
 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Ahmet | 17 Temmuz 2018 13:30

    Bunlar da hırsız kimseyi suçlamayın 120 trilyon para toplanmış hala Elazığspor borçlu.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.