Kayapınar'da Çölyak hastaları unutulmadı

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, çölyak hastalarına, temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteğini devam ettiriyor.

Kayapınar  39da Çölyak hastaları unutulmadı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi, çölyak hastalarına, temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteğini devam ettiriyor.

Kayapınar Belediyesi tarafından ilçede yaşayan 60 çölyak hastası için hazırlanan gıda kolileri evlerine teslim edildi. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, çölyak hastalarının ince bağırsaklarında kronikleşen alerji rahatsızlıkları dolayısı ile beslenmelerinin sağlıklı bireylerden farklı olduğunu ifade ederek, bu durumun ailelere ekstra bir maddi külfet meydana getirdiğini belirtti.

Balcı, Kayapınar’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarının devam ettiğini ve bu kapsamda çölyak hastalarımızın beslenmesine uygun ürünlerin bulunduğu kolilerinin hazırlanarak ailelere teslim edildiğini, bu yardımların düzenli olarak devam edeceğini ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.