Kayıtlar elektronik ortamdan alınacak

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. Sınıflarına öğrenci kayıtları, e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kayıtlar elektronik ortamdan alınacak
Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. Sınıflarına öğrenci kayıtları, e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda gerçekleştirileceğini bildirdi. Yeniyol, sınavsız öğrenci alan okulların bilgileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin web sayfaları ile okulların ilan panolarında duyurulduğunu ifade etti.

Yeniyol yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. Sınıflarına; ortaöğretim 8.sınıfını tamamlayan ve herhangi bir okula yerleşmeyenler ile daha önceki öğretim yıllarında tamamlamış ve herhangi bir ortaöğretim kurumunda kaydı olmayanlar aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda kayıtlarını yapacaklardır. Kayıt yaptıracak öğrenci ve öğrenci velilerimiz 12-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihini e-okul sistemi üzerinden yapabileceklerdir. "Genel Lise" program türünde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, bünyesinde "genel lise" bulanan çok programlı liseleri tercih edebilecektir. Yerleştirilen öğrencilerin ortak 9. Sınıfta kayıtları yapılacak, 10. Sınıftan itibaren "genel lise" program türünde öğrenim göreceklerdir. Öğrencilerin tercih başvuruları tamamlandıktan sonra sonuçlar 02 Eylül 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr İnternet adresinden ilan edilecektir.İlan edilen sonuçlara göre kesin kayıt işlemleri okul müdürlüklerince 02-13 eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazeretleri nedeniyle, 29 Ağustos 2013 tarihine kadar aday kayıtlarını yaptıramayan öğrenicilerin mağduriyetine sebebiyet verilmemesi bakımından, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan valiliklerce belirlenecek bir takvim çerçevesinde, yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca ilgili okul müdürlükleri ile koordine sağlanarak kayıt ve yerleştirme işlemleri sürdürmektedir."

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.