Kestane satıcılarının yerini mısır satıcıları aldı 

Elazığlılar yaz aylarının kavurucu sıcaklarına rağmen süt mısırdan vazgeçmiyor.

Kestane satıcılarının yerini mısır satıcıları aldı
Özel Haber

Elazığlılar yaz aylarının kavurucu sıcaklarına rağmen süt mısırdan vazgeçmiyor.
Yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan süt mısır seyyarlarda satılıyor.
Bölge halkının en sevdiği yiyeceklerden olan süt mısır, yaz aylarında da vaz geçilmez yiyecekler arasında yer alıyor.
Geçtiğimiz yıl 1 TL’den satılan süt mısır ve köz mısır, bu yıl 2 TL’den satılıyor. Genellikle Mersin ve İzmir’de yoğun olarak yetiştirilen mısırlar Elazığ’a getirilerek büyük kazanlarda haşlanıyor. Aynı zamanda kömür közünde de pişirilen mısır anlık olarak hazırlanarak satılıyor. 
Elazığ’da seyyar mısırcılık yapan satıcı, "Yaz geldi, mısır satışları başladı. 1-2 aydır mısır satmaya başladık. Mısırlar ilk aşamada Mersin'den geliyor. Karadeniz mısır da var. Onları bu aydan itibaren satmaya başladık. Satışlara bu sene 2 liradan başladık. Köz mısır da haşlanmış mısır da 2 lira. Vatandaşın mısıra ilgisi her zaman var. Yaz kış fark etmiyor. Elazığ halkı mısırı çok severek tüketiyor. Günde ortalama 100 mısır satıyorum. Benim gibi mısır satan çok kişi var. Hemen hemen her sokak arasında görmek mümkün. Satışlar çok olduğu için müşteri kaybetme durumu pek olmıyor. Özellikle almaya gelmeseler bile kokusunu alan hemen geliyor. Mısır sezonu Eylül ayına kadar devam edecek. Ben öğlen saatlerinde satışlara başlıyorum, gece geç saatlere kadar satıyorum." dedi.
Elazığ’da seyyar kestane satıcılarının yerini mısır satıcıları aldı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.