"Kısmi sıkıntılar yaşanabilir"

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında uygulanacak okul dönüşümlerinde çok büyük sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini söyledi.

Kısmi sıkıntılar yaşanabilir
Eğitim

Vedat YETİK
 Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında uygulanacak okul dönüşümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniyol, 2012-2013 eğitim öğretim yılı kapanış töreni sonrasında yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıldan itibaren uygulanacak okul dönüşümlerinde çok büyük sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini söyledi.

Elazığ’da okul dönüşümleriyle ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını, 17 kişiden oluşan bir komisyon tarafından 3 aylık bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Yeniyol, “Bu sistem büyük bir devrimdi. Bu devrim kapsamında çalışma yaptık. Bu sıkıntıyı önümüzdeki sene kısmen çekebiliriz ama önümüzdeki yıllarda eğitim öğretim adına Elazığ’da görmemiz gereken tablo çok daha net olacak. Hem öğretmen normu, hem de ilkokul ve ortaokul açısından barajlarını ölçme açısından bize yardımcı olacağı için bu konuda gerekli tedbiri erkenden aldık. Bakanlığımız mümkün olduğunca bu ayrımları yapmamızı istedi. Biz de mümkün olduğunca bu çalışmamızı yaptık. Ama mümkün olmayan 15-20 tane okul vardı. Onları da bıraktık.” dedi.

Yengiyol, yeni eğitim sistemi kapsamında uygulanacak dönüşüm nedeniyle Elazığ’da yeni okullar yapılacağını da sözlerine ekledi.
 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.