Kulüp Lisans Başvuruları Açıklanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Ulusal Kulüp Lisans başvuru sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Kulüp Lisans Başvuruları Açıklanıyor
Spor

Türkiye Futbol Federasyonu Ulusal Kulüp Lisans başvuru sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması beklenirken, birçok futbolcusuna ödeme yapamayan Elazığspor’a ek süre verileceği tahmin ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun en üst 3 lig olan Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden kulüpleri; sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterlere göre incelediği ve kriterlere göre lisans vereceği veya vermyeceği kulüpleri önümüzdeki hafta açıklayacak.
Kulüp Lisans belgesi alamayacak olan kulüpleri yeni sezon öncesi ciddi yaptırımlar beklerken, TFF tarafından özellikle puan silme cezasının yanı sıra katlamalı cezalar da verilebiliyor. Geçtiğimiz sezon kulüp lisansını sorunsuz bir şekilde almayı başaran ve herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmayan Elazığspor, bu sezon ise birçok futbolcusuna ödeme yapamadığı için zorlu bir süreçten geçecek.
TFF’nin belirlediği takvime göre belgelerini yetiştiremeyen kulüplere ek süre verilirken, muhtemelen Temmuz ayında nihai karar açıklanacak.
Ek süre içerisinde de eksiklerini tamamlayamayan kulüplere bu kez ise puan silme cezası gibi yaptırımlar uygulanacak.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.