LAFA DEĞİL, İCRAATA İHTİYACIMIZ VAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bir numaralı meselemiz kamplaşma, kutuplaşmadır. Bundan mutlaka kendimizi kurtarmamız icap eder. Kurtulmanın yolu oturup konuşabilmek, görüşebilmek, birbirimizi dinleyebilmektir. dedi.

LAFA DEĞİL  İCRAATA İHTİYACIMIZ VAR
Siyaset
HABER: VEDAT YETİK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Elazığ’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı.  
Partisinin Elazığ İl Başkanlığı 6. Olağan genel kurulundan konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin en büyük probleminin ‘kamplaşma ve kutuplaşma’ olduğunu ifade etti.
 
Farklı fikirde olan insanların birbirini hasım olarak görmeye başladığını ifade eden Karamollaoğlu, “Konuşulacak meseleler o kadar fazla ki tek tek bunları sayarak bitiremeyiz. Ama bir numaralı meselemiz kamplaşma, kutuplaşmadır. Bundan mutlaka kendimizi kurtarmamız icap eder. Kurtulmanın yolu oturup konuşabilmek, görüşebilmek, birbirimizi dinleyebilmektir. Neticede bu ülkenin menfaatine, bütün dünyanın menfaatine olan prensiplerde ittifak edecek noktaya gelmek ve onu icraata koymaktır.  Kutuplaşma bizi öyle bir hale getirdi ki aileler parçalanıyor. Akrabalar birbirinin hasmı haline geliyor. Memleket meselelerinin çözümünde farklı fikirleri olan insanlar olarak artık birbirimize yanaşmıyoruz. Hasım olarak görüyoruz, dışlıyoruz. Selam vermiyoruz. Böyle bir ülke ayağa kalkamaz. Böyle bir ülke problemlerini çözemez. Problemleri çözmek istiyorsak en çok ihtiyaç duyduğumuz şey; Cenabı Hakk’ın bize bahşetti aklımızı kullanmaktır. Yani düşünmeye mecburuz. Düşündükten sonra da farklı kanaatler ortaya çıkarsa müzakereye mecburuz. Kavgayla değil, insanları hasım haline getirmeyle değil. Farklılıkları zenginlik olarak görerek biz bu problemleri çözeriz.” dedi.
 
Türkiye’de ekonomiden, sağlığa, dış politikadan, eğitime hemen her alanda sorun yaşandığını belirten Karamollaoğlu, “Eğitim sistemimiz vasıflı insan yetiştiremiyor. Eğitim sistemimizi bir türlü düzene sokamamışız. Ekonomi darmadağın oldu. Uçan kuşa borçluyuz. Bu borçlardan nasıl kurtulacağımızı bilemiyoruz. Varlık fonu gibi fonlar icat ettik. Derdimize derman olmadı. Dış politikada tümden şaşırdık. Avrupa’yı medeniyet projesi olarak gördük. ‘Sizinle sonuna kadar beraber olacağız’ dedik. Avrupa Birliği Bakanlığı kurduk. Ama öyle bir noktaya geldik ki Avrupa ile birlikte yaşayamayacağımızı anladık. Fakat nasıl çözeceğiz, yine bilemiyoruz.” diye konuştu.
 
BİZİM LAFA DEĞİL, İCRAATA İHTİYACIMIZ VAR
Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın Türkiye’de yeni bir siyaset mecrası açtığını anımsatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Geçmişte Erbakan hocamızın başkanlığında Türkiye’de yeni bir siyaset mecrası açıldı. Çok güzel fikirler gündeme getirildi. İktidara geldiğimiz zaman bunun uygulamasına şahit olduk. Özellikle belediyelerde destanlar yazıldı. Ama ne yazık ki son 20 sene içinde, 28 Şubattan itibaren, adım adım geriye gitmeye başladık. 28 şubattan itibaren artık adım adım geriye gitmeye başladık. 28 Şubat esnasında başkalarının etkisiyle Milli görüşü yargılayanlar bugün tek tek ‘Hoca haklıymış’ diyorlar. Eğer hocanın haklı olduğunu söylüyorsanız; hocanın fikirlerini sadece dile getirmenin ülkemizin problemlerini çözmeye yetmeyeceğini de idrak etmeniz icap eder. O fikirlerin icraata konulması gerekiyor. Bizim lafa değil, icraata ihtiyacımız var. Onun için icraatta şuanda çok büyük sıkıntının içindeyiz.”
 
TERÖRÜN KAYNAĞI DIŞARIDA
Türkiye’nin terör belasından muzdarip olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Hepimiz bundan muzdaribiz. Bu beladan bugünkü şartlarda sadece çetele tutularak kurtarılamaz Türkiye. 15 tane şehit verdik, 25 tane terörist öldürdük. Sadece bu rakamları duyuyoruz. Bu acıya artık millet duyarsız kalmaya başladı. Terörün çözümü sadece silahla olmaz. Teröristlerle, silah kullananlarla elbette onlara karşı silah kullanılarak mücadele edilir. Ama bu bölgenin terörden kurtulması için bütün problemlerinin birlikte ele alınması icap eder.  Terörün kaynağı aslında memleketimizin içinde değil, dışarıda. Hasbelkader dağa çıkan insanların esas destekçisi yurt dışında. Onun için bugün Amerika diyor ki ‘sizin terörist dediklerinize biz, sizden daha gelişmiş silahları vereceğiz’ diyor. 3 bin 500 tır silah verildi. Amerika bunu vermeye devam edecek. Türkiye’dekiler bitse dışarıdan adam devşirip gönderecek. Onun için bugünkü haliyle terörü sadece silahla önleyebilirim zannetmek gafletten ileriye gitmez ve bizi bu beladan kurtaramaz. Biz diyoruz ki terörle mücadeleyi, bütün problemleri, terörün esas gerekçelerini ele alarak çözmeye çalışalım. Başta da dışarıda bu terörü destekleyenlerin tavrını sorgulamadan, onları stratejik müttefik kabul ederek bu terörün önüne kimse geçemez. Elbette bunun arkasından dış politikamızı gözden geçirmeye ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.