Malili Futbolculardan 5 Yıllık İmza

Moussa Bagayoko ve İdrissa Dıarra Profesyonelliğe Yükseldi

Malili Futbolculardan 5 Yıllık İmza
Spor

Sezon başında Mali’den tavsiye üzerine amatör olarak transfer edilen geleceğin yıldız adayı futbolcular Moussa Bagayoko ve İdrissa Diarra ile 5 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı… Elazığspor Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Dağ’ın katkılarıyla hiçbir bedel ödenmeden Elazığspor’a kazandırılan Moussa Bagayoko ile İdrissa Diarra, hatırlanacağı üzere yabancı oyuncu kontenjanından dolay U 21 takımına gönderilmişti. 
U 21 takımında oynadıkları futbol ve kazandırdıkları gollerle takımlarının başarısında büyük payı olan Malili oyuncuların İspanya’dan gelen tekliflerin ardından profesyonel yapıldığı öğrenildi. Kulüp binasında Elazığspor dış ilişkiler sorumlusu Zeki Dağ’ın da hazır bulunduğu ortamda profesyonel yapılarak Elazığspor kadrosuna dahil edilen orta saha oyuncusu Mossa Bagayoko, geride bıraktığımız sezonda 17 golle yıldızlaşırken, stoper oynayan İdrissa Diarra da 3 gol atma başarısını göstermişti. Profesyonel imza attırılarak yeni sezonun ilk transferleri olan Mossa Bagayoko ile İdrissa Diarra’nın sözleşmesinde özel maddelerin de bulunduğu ve her iki oyuncunun başta İspanya kulüpleri olmak üzere, başka takımlara transfer olmaları halinde Elazığspor kulübünün bu transferlerden her futbolcu için 100 bin Euro alacağı öğrenildi. Profesyonel sözleşmenin ardından Malili oyuncuların İstanbul’a gittikleri ve birkaç gün içerisinde ülkeleri Mali’ye gidecekleri belirtildi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.