Mehmet Ağar'dan 'aktif siyaset' açıklaması

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, “Türkiye’nin ciddi bir tercihle karşı karşıya olduğu için fiilen siyasete katılmayı bir mecburiyet, milli görev olarak hissettim. Bugünde aynı kanaatim pekişerek devam ediyor.” dedi. 

Mehmet Ağar dan  aktif siyaset  açıklaması
Elazığ Güncel

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, “Türkiye’nin ciddi bir tercihle karşı karşıya olduğu için fiilen siyasete katılmayı bir mecburiyet, milli görev olarak hissettim. Bugünde aynı kanaatim pekişerek devam ediyor.” dedi. 

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile birlikte Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetini (FHGC) ziyaret etti. 
Burada değerlendirmelerde bulunan Mehmet Ağar, her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve AK Parti'ye desteklerinin olduğunu söyledi.
Mehmet Ağar, “Ama hiç bu kadar fiilen olmamıştı. Türkiye’nin ciddi bir tercihle karşı karşıya olduğu için fiilen siyasete katılmayı bir mecburiyet, milli görev olarak hissettim. Bugünde aynı kanaatim pekişerek devam ediyor. Bu sadece oğlumun burada aday olmasından kaynaklanan bir hususiyet değil. Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve askeri anlamda kuşatılmışlığın zincirlerini kıracak yegane iradenin Cumhurbaşkanımızda olduğunu görüyorum. Çözümlerinin de orada olduğunu görüyorum. Elazığ üzerinde ve Türkiye genelinde istatistik ve rakamlara baktığımda, Türkiye’nin ne kadar güçlü bir icraat yıllarını geride bıraktığını görmemek mümkün değil. En insafsız gözlerin bile görebileceği bir şekilde Türkiye’de olağan üstü bir gelişme, hayat standartlarının yükseğe çekildiği dönemleri arka arkaya yaşadık. Bu icraatları önünü daha da açacak. Yeni bir sistemle bugün karşı karşıyayız” dedi. 

“BU GÜNE KADAR ÇOK BÜYÜK İŞLER 
BAŞARMIŞ BİR AK PARTİ İKTİDARI VAR” 

Yeni sistemin ne kadar mesele çözücü ve pratik olduğu aktaran Ağar, “Eski dönemde olsa o bakanlığa yazı yaz, o bakanlıktan öbür bakanlıkların müsaadelerini al, oradan çevre raporları al ve onu al bunu al derken 6 ay, bir sene geçecekti. Cumhurbaşkanının yapmak istediği bu bürokratik engelleri ortadan kaldıran, çabuk karar alan, uygulayan bir sistemdir. Arazi üzerinde TOKİ yetkilileri ile çalışma başlatılmış bile. Bizim aradığımız ve beklediğimiz bu. Ben bundan dolayı çok eminim ve çok rahatım. Bu güne kadar çok büyük işler başarmış bir AK Parti iktidarı var. Dolayısıyla bütün hepimiz, medya ayağımız, iş adamımız, belediye reisimiz, milletvekillerimiz neyimiz varsa, her şeyimizle hepimiz bütün enerjimizi Elazığ’ın geleceği için planlı programlı bir kalkınmanın emrine koyduğumuz vakit bu şehir artık kabuğunu çatlatan, doğum sancıları içerisinde çok güzel şeyler ortaya çıkacak” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Cemil | 19 Haziran 2018 17:01

    Sayın Ağar Rahmetli Erbakan hocayı Başbakanlıktan indirdiğinizde bütün Müslümanlar size darılmıştı, şimdi siz Erbakanın öğrencilerini desteklemekle Erbakandan özür mü diliyorsunuz yoksa yarım kalan işinizi mi tamamlıyorsunuz? Umarım sizin desteğiniz AKEPE'nin sonu olur inşallah.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.