Mehmet Sabuncu ‘Asfalt yolu olmayan köy bırakmayacağız’

Elazığ İl Özel İdaresi,Sarıçubuk tesislerinde bulunan ve geçen yıl hizmete başlayan asfalt plentinde günlük Bin tonun üzerindeki üretimle 2018 yılı köy yolları asfaltlama ve bakım programlarına devam ediyor.

Mehmet Sabuncu Asfalt yolu olmayan köy bırakmayacağız
Elazığ Güncel

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Temel ilkemiz olan tüm köylerimize ve mezralarımıza daha kaliteli hizmet götürme ve asfalt yolu olmayan köy bırakmama hedefi ile çalışmalarımız devam ediyor. Elazığ’da asfalt yolu olmayan köy bırakmayacağız.” dedi. 

Elazığ İl Özel İdaresi,Sarıçubuk tesislerinde bulunan ve geçen yıl hizmete başlayan asfalt plentinde günlük Bin tonun üzerindeki üretimle 2018 yılı köy yolları asfaltlama ve bakım programlarına devam ediyor.
İl Özel İdaresinin asfalt şantiyesi 2017 yılı içerisinde yenilenerek mevcut kapasite yaklaşık dört katına çıkarılmıştı. Saatte 4 kamyon, günlük 32 kamyon roadmix üretimi kapasitesine ulaşan asfalt plenti, üretim kapasitesi ile İl Özel İdaresinin 2018 yılında yapmayı planladığı asfaltlama ve bakım onarım programına önemli katkı sağladı.
Tesisin durumu ve çalışmaları hakkında bir değerlendirmede bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu şunları kaydetti, “Kurumumuza ait Sarıçubuk Tesislerinde yer alan yeni asfalt plentimiz 2017 yılı yatırımları kapsamında yenilenmiş ve günlük kapasitesi dört katına çıkarılmıştı. 2018 yılı yatırım programımızda yer alan işlerimiz havaların da uygun olması nedeniyle tüm hızıyla devam etmektedir. Tesisimizde günlük üretimimiz ve depolamamız düzenli yapılarak ekiplerimizin roadmix ihtiyaçları beklenmeden karşılanmaktadır. Doğalgaz ile çalışan ve son teknoloji kullanılarak üretim gerçekleştirilen tesisimizde hem yüksek kapasiteli üretim hem de ihtiyacımızı karşılayacak düzeyde malzeme üretilmektedir. Temel ilkemiz olan tüm köylerimize ve mezralarımıza daha kaliteli hizmet götürme ve asfalt yolu olmayan köy bırakmama hedefi ile çalışmalarımız devam ediyor. Elazığ’da asfalt yolu olmayan köy bırakmayacağız.” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 3

 • Bilal TEKİN | 20 Temmuz 2018 14:40

  Sayın Sabuncu Elazığ merkez Sarıbük köyü ve mezrası Yenigün köyünün Elazığ merkeze 30 Km mesafededir .Ancak yukarıda adı geçen köy yollarının 10 km'si asfalt kalan 20 km si ise 25 yıldır stabilizedir.2012 yılından beri bimer ve cimere 30 kere yazdık il özel idaresine muhtar kanalıyla baş vurduk ancak hiçbir sonuç alamadık veya bizimle ilgilenmediler. Sayın Sabuncu ardık duyun sesimizi bu yıl asfalt programına alındığı söylenen köy yolumuza bu mevsim oldu başlanmadı.Sayın Sabuncu'nun dikkatine

 • selim | 20 Temmuz 2018 05:26

  Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu beyİ merkez Çalıca köyü Yenicami mezrasına bekliyoruz. köy yolunun ne durumda olduğunu görmesi için, köy halkı bu yaz günü kapı pencere açamaz oldu. siz günışığı gazetesinide köyümüzdeki rezilliği haber etmenizi isitiyoruz

 • nail peker | 19 Temmuz 2018 15:55

  Baskil in Düğüntepe Meydancık karagedik velipalas malatya bağlantı yolu hala asfaltlanmayı bekliyor bu hususta il özel idare müdürlüğümüzün desteklerini bekliyoruz iyi çalışmalar

 • Ana Sayfa
 • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.