Mezarlıklar bayrama hazırlanıyor

Elazığ’da Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda bakım-onarım ve temizlik çalışması yapılıyor.

Mezarlıklar bayrama hazırlanıyor
Elazığ Güncel

Elazığ’da Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda bakım-onarım ve temizlik çalışması yapılıyor.
Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yapılan çalışmaları yoğunlaştıran ekipler, Harput, Asri ve Gülmez mezarlığını bakımdan geçiriyor. 
Çalışmalar, Mezarlıklar Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin katılımıyla gerçekleşecek.
Mezarlık alanlarındaki yabani otlarla çöpleri temizlenmeye başladı. Ekipler, yol, bordür ve tretuvarlarda eksik ve bozuk olanları onarılacak. Ziyaretler sırasında vatandaşa kolaylık sağlayacak yön levhalarının da yerleştirildiği çalışmalarla, mezarlıklar bayram arifesinden önce bayram ziyaretlerine hazır hale getirilecek.
Bayramlarda vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlıklarda gerekli tüm çalışmaların yapılacağını belirten yetkililer, “Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirmeleri için her türlü hazırlık çalışmaları yapılarak, gerekli önlemler programa alındı” denildi.

YENİ MEZARLIK
Öte yandan başlatılan yeni mezarlık alanı için açıklamada bulunan yetkililer, Asri Mezarlığın kuzeyinden Beyyurdu yönüne doğru oluşturulan yeni mezarlık alanında çalışmaların devam ettiğini, mezarlık alanında Bin 500 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde yol yapıldığını ve yeni mezarlık alanında parsel çalışmalarının başladığını belirttiler.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.