MHP'li Demir: 'Yaptığınız yanlışlarda ensenizdeyiz'

MHP’nin tüm oyların sayımı için Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından açıklama yapan MHP’nin 27. Dönem milletvekili adayı Oğuzhan Demir, 41 yıl boyunca Elazığ’da sola verilmeyen oyunların son seçimde şaşırtan bir tablo oluşturduğunu söyledi.

MHP li Demir   Yaptığınız yanlışlarda ensenizdeyiz
Elazığ Güncel

MHP’nin tüm oyların sayımı için Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından açıklama yapan MHP’nin 27. Dönem milletvekili adayı Oğuzhan Demir, 41 yıl boyunca Elazığ’da sola verilmeyen oyunların son seçimde şaşırtan bir tablo oluşturduğunu söyledi.
Demir, mazlumun öç alacağı günün zalimin zulüm ettiği günden daha korkunç olacağını kaydederek “Yaptığınız yanlışlarda ensenizdeyiz. Bozkurtlar ayağa kalkmıştır. Nefesini ensenizde hissedin. Attığınız tek bir yanlış adımda inan enseniz de olacağız. Yaptığınız en hayırlı işten de yanınızda olacağız, en fazla biz sizi sahiplenip yanınızda olacağız bunu da böyle bilin” dedi.
Partisine ve şahsına destek veren 48 Bin’e yakın seçmene teşekkür eden Oğuzhan Demir, sandıkların adil şekilde sayılmaması neticesinde vekilliğin şaibeli bir şekilde elinden alındığını söyledi.
Seçmenin kendisini vekil seçtiğini belirten Oğuzhan Demir vekalete sahip çıkamadığı dile getirerek, “Onlar bizi vekil seçtiler. Biz onların verdiği vekâlete sahip çıkamadık. Kendilerinden özür diliyorum. Haklarını helal etsinler. Ama Allah kerimdir. Bizde bir söz vardır; ‘Yiğit düştüğü yerden kalkar.’ Allah nasip eder ilerleyen süreçte partimden bir arkadaşım, şahsım bize verilen vekâleti muhakkak alır. Layıkıyla yerine getirir. Buna olan inancım tamdır.” açıklamasında bulundu. 

"MHP HAK ETTİĞİ YERE MUHAKKAK GELECEK"
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Elazığ’da hak ettiği yere muhakkak geleceğini anlatan Oğuzhan Demir, “Elazığ’da normalde seçilmiş milletvekili şahsım olması gerekirken yurt dışı oyları gelmesi neticesinde sonuç değişmiş. Sandık sonuçlarına itirazımız olmasına rağmen dikkate alınmamış. Şaibeli bir şekilde tescillenmiş bulunmaktadır. Ama yapacak bir şeyimiz bugün itibarı ile olamasa da mücadele azmimiz devam edecektir. Allah nasip eder ilerleyen süreçte Milliyetçi Hareket Partisi de şehrimizde hak ettiği yere muhakkak gelecektir” ifadelerine yer verdi.    MHP oy verme sözü verenlerin yeni kurulan bir partiye oy verdiğine dikkat çeken Demir, bu durumun seçimin farklı bir sonuç doğurmasına sebep olduğunu ifade etti.
41 yıl boyunca Elazığ’da sola verilmeyen oyunların da son seçimde şaşırtan bir tablo oluşturduğunu vurgulayan Oğuzhan Demir şöyle devam etti: “Milletvekili ülkücü kardeşlerimizde ama bugün ki ruh halleri, bakış açıları bulundukları yerler doğrultusunda ne yaptıklarını tam idrak edememişler ki verdiği oylar ile iki farklı seçim sonucu oluşmuştur. Bir 41 yıldır Elazığ’da seçilemeyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili çıkarmış. İki 2011- 2015 yılları arasında haksızlığa uğramalarının en büyük sebebi olarak liste bir olarak gösterilen milletvekilliğinde seçilmesine sebep olmuşlardır. Kendilerini vicdanları ile baş başa bırakıyoruz. Bunsan sonra ki süreçte umarım hatalarını anlar, yaptıklarından pişman olur olması gereken yere dönerler” 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.