MİLLETİN KARARINDAN KAÇIŞ YOK!

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Cazibe merkezi iller uygulamasının Elazığ’a yansımaları, terör olayları, Suriye sorunu, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi konularında değerlendirmelerde bulundu.

MİLLETİN KARARINDAN KAÇIŞ YOK
Siyaset

HABER: VEDAT YETİK

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ ve ülke gündemine ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Bulut, yaptığı açıklamada, Elazığ’ın da yer aldığı 23 ili kapsayan Cazibe merkezi iller programında hazırlıkların devam ettiğini, yatırımlara sağlanacak teşvikler ile ilgili somut adımların önümüzdeki günlerde atılacağını kaydetti.

Cazibe merkezi iller programı kapsamında Elazığ’da yatırım yapılabilecek alanlar ve yatırım yapılabilecek noktaların belirlendiğini aktaran Milletvekili Metin Bulut, “Elazığ şehrimiz milletvekillerinin, valimizin, partimizin il başkanlığının hep birlikte yoğun çalışmaları sonucu bu kapsama alındı. Bu kapsama alınmasından hemen sonra cazibeli iller uygulamasından en etkin şekilde faydalan bilmek için Valimiz nezaretinde Proje Destek Ofisimiz yatırımcıların işlerini kolaylaştırmak için çalışmalara başladı. Bu anlamda yatırım yapılabilecek alanlar ve yatırım yapılabilecek noktalar belirlendi. Şimdi hükümetimiz cazibeli illerde yapılacak yatırımlara sağlanacak teşvikler ile ilgili bir çerçeve açıklayacak. O çerçevenin özeti şu: Hangi yatırım koluna bölgesel farklılıklar gözetilerek ne gibi öncelikler verilecek. Ve destekler somut olarak ilan edilecek. Biz hükümetimizin açıklaması öncesi tüm hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Tabi içinden geçtiğimiz süreçler işleyişi hafifte olsa aksatabiliyor. Bir taraftan terör sorunu, Suriye sorunu, Ülkemize yönelik küresel operasyonlar bizi başka gündemlere çekmeye çalışıyor. Allah’a Hamd olsun tüm bunlara rağmen yatımlara devam ediyoruz. Büyük projeler tek tek bitiyor. En son bitirdiğimiz Avrasya Tüneli gibi. Bu kadar yoğun saldırı altında tüm bu işleri yapabiliyor olmak taraflı tarafsız her kesimin hayretle ve takdirle izlediği büyük bir başarı.” diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELEDE NE AŞAMADAYIZ?

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Milletvekili Metin Bulut, hükümetin öncelikli hedefinin terörü kökten bitirmek olduğunu vurguladı.

Yeni konseptin tüm terör merkezlerinin inlerine girip bataklığı kurutmak üzerine kurulduğunu belirten Bulut, şöyle konuştu: “Devletin terörle mücadelesi bizim dönemimizde başlamadı. Bizden önceki hükümetlerde terörle mücadele ettiler. AK Parti hükümetleri de terörle en etkili şekilde mücadele etti.  Etmeye de devam ediyor. Mücadelenin tarzı ve yöntemi dönemin şartlarına göre değişe biliyor. Bazen silahsız alanda da bir tarz geliştirmek gereke biliyor. Çözüm Süreci işte böyle bir mücadele tarzıydı. Hiçbir mücadele tek bir yöntemle yapılamaz. Mücadele bir yerde stratejilerin savaşıdır. Silahlı mücadele mevsim, coğrafya ve karşı tarafın eylem türüne göre değişiklikler arz edebiliyor. Daha çok kendi sınırlarımız içinde verdiğimiz mücadelemizi şimdiki şartlar gereği sınırlarımızın ötesine taşımış bulunuyoruz. Yeni konsept tüm terör merkezlerinin inlerine girip bataklığı kurutmak üzerine kuruldu. Bunun somut sonuçlarını almaya başladık. Ve uzun vadede Fırat Kalkanı Operasyonun örneğinde ki gibi savunmadan saldırıya geçerek ciddi ve kalıcı sonuçlar alacağız. Terör yöneticisi merkezler maşaları marifetiyle Büyük Türkiye Yürüyüşümüzü akamete uğratmaya çalışıyor. FETÖ, DAİŞ, PKK ve tüm ötekiler her biri bir üst merkezin emrinde ülkemizde kaosu derinleştirmek ve kalıcı hale getirmek için eylemler yapıyor. Biz de tüm bu terör şebekelerini inlerinde bitirmek için mücadelemizi millet-devlet birlikteliğiyle sonuna kadar veriyoruz. Ben büyük bir doğumun eşiğinde olduğumuzu ve bunun asla engellenemeyeceğini düşünüyorum. Sabırla ve kararlılıkla yarınlarda çok daha güçlü olacağımızı düşünüyorum.”

YENİ ANAYASA VE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ

Milletvekili Metin Bulut, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin devletin sürekliliği ve milletin ikbali için hayati öneme sahip olduğunu aktardı.

İki başlı devlet yönetiminin imkân ve enerji israfı olduğunu ifade eden Bulut, devletin bu sorundan kurtulması gerektiğini kaydetti.

Devlette sürekliliğin esas olduğunu, bunu da  kalıcı hale getirmek istediklerini söyleyen Metin Bulut, şunları ifade etti: “Büyük doğumlar büyük hazırlıklarla olur. Biz şu an da bu hazırlığı yapmaya çalışıyoruz. İstikrarı kalıcı hale getirmek istiyoruz. Koalisyonların bu millete ve devlete maliyeti ortada. Koalisyon ihtimalini tamamıyla ortadan kaldırmamız gerekiyor. İki başlı devlet yönetimi imkân ve enerji israfı ve hızımızı kesiyor. Bu durum sürdürülebilir değil. Bundan kurtulmak istiyoruz. Devlette süreklilik esastır. Bunu kalıcı hale getirmek istiyoruz. Tüm bu sebeplerden dolayı Cumhurbaşkanlığı Sistemi devletin sürekliliği ve milletin ikbali için hayati öneme sahip. Kaldı ki ilgili Anayasa değişikliği AK Parti ve MHP’nin ortak çalışmalarıyla hazırlandı. Henüz işin başındayken CHP’ye sürece katılması ile ilgili defaten çağrı yapıldı. Ancak uzak durdular. Meseleyi ısrarla rejim değişikliği tartışmasına çektiler. Bu bir rejim değişikliği çalışması asla değil. Bu tartışmalar devam eder. Nihayetinde meclisten geçer ve millet referandumda son sözünü söyler. Tarihi milletle kavga ile geçmiş olanlar milletin cevabını şimdiden duyuyor olmalılar ki gereksiz gürültü yapıyorlar. Milletin ferasetinden ve kararından kaçış yok. Bu sürecin sonunda işlevi yüksek ve ihtiyaçlara cevap verecek Yeni Anayasayı da yapacağız İnşallah.”

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.