Misland, Eğitime Kucak Açtı

Misland Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, Anadolu’da ihtiyacı duyulan mesleki eğitim ihtiyacı için MİSLAND kompleksinde eğitim birimleri veya özel okul kurulmasını önerdi.

Misland  Eğitime Kucak Açtı
Eğitim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dershanelerin kapatılmasını gündeme getirmesi ile yeniden tartışmaya açılan, eğitim konusuna MİSLAND yönetimi de bir proje önerisiyle katıldı.

MİSLAND Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, Anadolu’da önemli ölçüde eksikliği hissedilen, başta sağlık meslek yüksek okulu olmak üzere, turizm ve lojistik gibi birçok alanda uzman iş gücünü karşılayacak okul yatırımı için MİSLAND’ ın alt yapısı ve tüm sosyal tesisleri ile hazır bir proje olduğunu söyledi. Özellikle son yıllarda Anadolu’da açılan hastanelerde sağlık personeli, ebe ve hemşire eksikliğine dikkat çeken Demirbağ, Elazığ ve civar illerin ihtiyacını gidermeye yönelik olan eğitim projelerine MİSLAND’ ın kapılarının açık olduğunu belirtti.

Elazığ’ın vizyon projesi MİSLAND’ ın alt yapısı hazır bir kompleks olduğuna dikkat çeken Demirbağ; “MİSLAND bünyesinde 50.000 m2 büyüklüğünde hazır sosyal alan, 70.000 m2 arsa ve buna eklenecek 70.000 m2’lik ilave inşaat alanı bulunuyor. Yani bir okul kompleksi için gereken yatırımın %70’i hazır. Geriye sadece okul binası inşa etmek kalıyor. Hatta 10.000 m2 okul binası olabilecek özellikte binamız da hazır. Bu büyüklükte bir araziye, devlete ait veya özel olmak üzere 2-3 meslek yüksek okulu, üniversite ve ilköğretim okulu kurmak mümkün” dedi.

“İş var, işçi yok”

Demirbağ; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, açık iş pozisyonu sayısının bu yıl 100 bine yaklaştığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Türkiye olarak bizim yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Ne yazık ki, Avrupa işsizlikle boğuşurken, biz boş kadroları dolduracak birikimde insan yetiştiremiyoruz. İş adamlarımızın hemen hemen yarısı donanımlı personel bulamamaktan şikâyetçi. İş var, işçi yok… MİSLAND gibi büyük bir yaşam merkezi, alt yapı sorununu çözmüş, sosyal alanlara yönelik ihtiyaçlarını bitirmiş yapısıyla, eğitime kucak açacak konumda… Gerek devletin, gerekse özel sektör eğitim kurumlarının bu avantajları eğitimin yararına kullanmaları için bizim de onlara kapılarımız açık”

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.