Mühendislerin kalite hedefleri gerçekleştirilecek

Elazığ’da başlatılacak olan Kalite Sistemine Hazırlık Projesi kapsamında mühendis adaylarına eğitimler verilecek, kalite yönetim sistemi hayata geçirilecek.

Mühendislerin kalite hedefleri gerçekleştirilecek
Elazığ Güncel

Kalite Sistemine Hazırlık Projesinin, eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için hazırlık çalışmalarına başlanıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin Kalite Yönetim Sistemi projesini destekleme kararı aldı.

Proje kapsamındaki hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda gerçekleştirilecek olan eğitimin detayları görüşüldü ve eğitim programı hazırlandı. Eğitimlerin Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Mavi Salonda ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün uygun olan sınıflarında yapılmasına karar verildi.

Proje kapsamında akademik ve idari, 90 kişilik personelin eğitime katılması planlanarak, gönüllülük esası ile bölümlere proje konusunda bildirimler yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Personelimizin yoğun talebi, projenin başarılı olacağının en önemli göstergesidir. Mühendislik Fakültesi Personellerinin, kalite yönetim sistemi konusunda eğitilmelerinin Fakültemizin başarılarına olumlu katkılarda bulunacağı açıktır. Mühendislik Fakültesi’nin nihai hedefi, kalite yönetim sistemini tüm bölümlerde hayata geçirmektir. Bu sayede gerek eğitim alanında gerekse akademik alanda başarıların artması amaçlanmaktadır.  Proje kapsamındaki eğitim çalışmaları Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde başlayacaktır.” İfadelerine yer verildi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.