Okul Müdürleri Toplantıları Başladı

Elazığ’da okul müdürleri eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha sağlıklı yürüyebilmesiyapılacak ve yapılması gereken çalışmaları incelemek amacıyla bir araya geldi.

Okul Müdürleri Toplantıları Başladı
Eğitim

Elazığ’da okul müdürleri eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha sağlıklı yürüyebilmesiyapılacak ve yapılması gereken çalışmaları incelemek amacıyla bir araya geldi.

Okul yöneticileri, öğretmen ve personel ihtiyaçlarını ve mevcut durumu tespit etmek, eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha sağlıklı yürüyebilmesi amacıyla eğitim yöneticilerinin öneri ve talepleri ile yıl boyunca okullarımızda TEOG, YGS ve LYS gibi sınavlar için yapılacak veya yapılması gereken çalışmaları belirlemek amacıyla yapılan toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Yıl boyunca devam edecek toplantının ilki Bahçelievler Eğitim Bölgesinde bulunan okulların müdürlerinin katılımı ile Kaya Karakaya Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş’ın başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya, Şube Müdürleri ve Bahçelievler Eğitim Bölgesinde bulunan 37 okul müdürü katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda okul müdürlerinin öneri, görüş ve talepleri konuşuldu.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş konuşmasında toplantıların bir hafta boyunca süreceğini ifade ederek; “Elazığ eğitim ve öğretim alanında başarı seviyesini her geçen yıl bir önceki yıla göre büyük bir ivmeyle arttırmaktadır. Yakaladığımız bu başarı ivmesini daha üst noktalara taşımak için okullarımız ile koordinasyonun ve işbirliğinin arttırılmasının önemini biliyoruz. Bugünden itibaren bir hafta boyunca her gün bir eğitim bölgemizde bu toplantıları gerçekleştirerek il merkezinde bulunan tüm okullarımızın yöneticileri ile bir araya geleceğiz. Bu toplantılarda okul müdürlerimizin öneri, görüş ve taleplerini alarak bunları değerlendirecek, ihtiyaçların giderilmesi için ilgili müdür Yardımcısı veya Şube Müdürlerimize talimatlarımızı vereceğiz. Başarı bireysel çalışmaktan ziyade takım çalışmasının sonucunda gerçekleşir. Burada bulunan tüm arkadaşlarımızın amacı öğrencilerimizin dolayısıyla da okullarımızın başarısını yükseltmek için yeni görüş ve öneriler ortaya koyarak varsa mevcut sorunları çözmek için gerekli adımları atmaktır. Bu ülkeye hizmet etmenin yolu, devletimizin bize vermiş olduğu görevi en iyi şekilde layıkıyla yapmakla olur. Bizler sadece birer devlet memuru değil aynı zamanda birer eğitimciyiz. Eğitimin ülkemizin kalkınmasında en büyük rolü oynadığını, yetiştireceğimiz çocukların yıllar içinde ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaklarını bilerek işimize dört elle sarılmalı, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin çabası içerisinde olmalıyız. Yapacağımız bu istişare toplantılarına bu yüzden büyük önem veriyoruz. Sizlerin görüş ve önerilerinin bizim için değerli olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bu toplantıya katılan müdür yardımcısı ve şube müdürlerimiz ayrıca sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı da not alacaklardır. Emin olun bu istek ve ihtiyaçlarınızı imkânlarımızı zorlayarak yerine getirmeye gayret göstereceğiz. İlimizde hafta boyunca tüm eğitim bölgelerimizde bu toplantılarımızı sürdürerek gerekli notları alacağız ve daha sonra yine arkadaşlarımızın hazırlayacağı bir takvim çerçevesinde bir kez daha bir araya gelerek aldığımız mesafeyi yine sizlerle değerlendireceğiz” dedi.

Müdür Bağlıtaş’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan okul müdürleri görüş ve önerilerini dile getirdiler. Rapor haline getirilecek olan görüş ve önerilerin takibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılacak.

Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantıları Fırat, Hazar, Harput ve Karşıyaka Eğitim Bölgelerinde hafta boyunca devam edecek.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.