Olmadı Hüseyin Hoca

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar’ın kritik Boluspor Maçı öncesinde alacaklarını neden göstererek TFF’ye başvurduğu öğrenildi.

Olmadı Hüseyin Hoca
Spor

Boluspor’a mağlup olarak Play-Off iddiasını adeta mucizelere bırakan Tetiş Yapı Elazığspor’da müsabakanın ardından Hüseyin Kalpar’ın hafta içinde alacakları nedeniyle bordo-beyazlı kulübü TFF’ye verdiği öğrenildi.
Kritik bir maç öncesinde kulübün ekonomik durumunu bilmesine rağmen tüm performansını takımını motive etmek yönünde kullanması gerekirken, Kalpar’ın kulübünü TFF’ye vermesi taraftarların büyük tepkisine neden oldu. Taraftarlar ise Tom, Alpaslan, Hora ve Mehmet Yiğit gibi önemli futbolcuları rotasyona tabi tutarak Boluspor gibi önemli bir maçta oynatmayan Kalpar’ın bütün bir sezon harcanan emeklerin boşa çıkmasına neden olduğunu ifade ettiler. 
Kalpar’ın Elazığspor’u TFF’ye şikâyet etmesi, Kalpar’ın daha önce Erman Bulucu hakkında yaptığı açıklamaları hatırlattı.
Ligin ilk yarısında bordo-beyazlı formayı giyen ve alacaklarını neden göstererek TFF’ye müracaat eden Erman Bulucu’ya ilk tepki Hüseyin Kalpar’dan gelmişti.
Erman’ın kulübü mahkemeye vermesinin kendisi açısından doğru bir şey olmadığını belirten Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar:
“Kulübün 1 hafta önce kendisine para yatırması, bu kulübün iyi niyetini gösteriyordu. Buna rağmen kulübü mahkemeye vermesi doğru bir karar değil. Çalışanın işverenini mahkemeye vermesi gibi düşünün. Kulübü mahkemeye veren bir oyuncunun burada olması doğru değildi. Başkanımızın ve yönetim kurulumuzun vermiş olduğu karar doğru bir karar. Hiçbir futbolcu kulübü mahkemeye verdiği zaman burada olmamalı. Verilen karara saygı duyuyorum” ifadelerini kullanmıştı.
Şimdi ise Hüseyin Kalpar’ın eleştirdiği Erman Bulucu’yla aynı tavrı göstermesi kafalarda soru işareti bırakırken, Kalpar’ın Kulübü TFF’ye vermesinin ardından Boluspor maçında takımının başında sahaya çıkmasının ne kadar etik olup olmadığını tartışmaya açtı. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.