Orhan Kaynak: ‘Yanılmaz’ın gücüne ve desteğine ihtiyacımız var’

Kanal Fırat’ın Ekran Klasiği olan ve Köşe Yazarlarımızdan Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” Programı’nda Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a çağrıda bulunuldu…

Orhan Kaynak  Yanılmazın gücüne ve desteğine ihtiyacımız var
Spor

Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak Kanal Fırat’ta canlı olarak yayınlanan “Maraton” programının konuğu oldu. Genç teknik adam Elazığspor gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu…
Takımın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların yanı sıra ligi ve oyuncuları değerlendiren Orhan Kaynak Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a çağrıda bulunarak onun gücüne ve desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti. 

“Elazığspor İçin Çıktılar İkinci Yarı Daha Öz Güvenli Oynadılar” 
Adanaspor maçına değinen Teknik Direktör Orhan Kaynak, “Böyle bir ortamda çıkarken bunları tabi hazırlık maçlarında oynattık. Ama  böyle bir lig maçına, sonuç maçına çıkarken hazırlamak oyuncalara ne kadar güven verirsen ver biraz kendisi yaşaması lazım o güveni. Sahada oynadığı sürece, kaldığı sürece, yaptığı hataları gördüğü sürece bakın gördünüz; neler yapabiliyorsunuz. Bunun daha fazlası var sizde, vermek zorundasınız deyince Elazığspor için çıktılar ikinci yarı daha öz güvenli oynadılar. Biz maça başlarken biraz hava sıcak, 90 dakika oynayacağız, arkama bakıyorum oyuncu değiştirme şansım çok az, mecbur kalırsam yapacağım. Ama o yüzden ikinci bölgede oyunu tutayım, ihtiyaç olursa dönem dönem üçüncü bölgede basayım. Ama baktık bazen üçüncü bölgede erkende basmaya başladılar.  Çünkü oyuncuların öz güveni vardı. Ama Tatos topu aldığı zaman sağına bakıyor, soluna bakıyor. Kadir öne koşacaktı. Sonuç olarak baktığın zamanda 1 puan güzel mi güzel ama kaçan gollere baktığın zaman hakikatten yenilmiş gibi üzüldüm” ifadelerini kullandı.

“Moussa’nın daha tecrübeye ihtiyacı var” 
Oyuncular hakkında bilgi veren Kaynak, “Moussa daha önce orada oynamamış, ön liberoda Elmar’ın yanında ilk defa oynuyor, hazırlık maçlarında oynattım gayet iyiydi. Bundan daha iyiydi. Moussa’nın bundan daha iyi potansiyeli var. Moussa’nın daha tecrübeye ihtiyacı var. Şu an 20 yaşında ve şu anda tercüman aracılığıyla, biraz İngilizce, biraz Fransızca konuşuyoruz. İdris daha iyi o konuda ama Moussa hiç anlamıyor. Evet diyor anladım diyor ama bence anlaşılmıyor. Yavaş yavaş anlatıyoruz. Ben ona hep hücuma destek vermesi için kenardan hep söylüyordum, kulağı bendeydi. Onun hücuma destek vermesi gerekiyordu, onu yaptırmaya çalıştım; var gücü ama mental olarak onu bilmiyor. Çünkü geçen sene A2’de forvet oynamış ama bence ön liberoda ileri ve geri gelecek kapasite var. Orada büyür ve başarılı olur diye ben düşünüyorum. Ama başka mevkilerde devamlılığı var ama patlayıcılığı çok yok. Patlayıcılık forvet oyuncusunun özelliğidir vurdu mu gider ama bunda o biraz düşük. Bunu burada değerlendirirsek biz Elazığspor’u kurtaracak bir oyuncu kazanabiliriz. Yani biraz zamana ve güçlenmeye ihtiyacı var. Kadir’i biz hep orta sahada oynattık. Kadir Taşoğlu hakikatten çok mesafe katetti. Biz orada çocuğa biraz haksızlık yaptık. Hep orta sahada oynattık, Moussa’yı solda denedik. Yapamadı, anlamadı. Ama Kadir’e söyleyince anlıyor yapıyor” şeklinde konuştu.

“Oyuncu sayımız iyi olursa sıkıntı olmaz”  
Orhan Kaynak, “Tahtayı açmak için mücadele veriyorlar. Şahidim buna. Eren Kurnaz basın sözcümüz onunla devamlı görüşüyoruz. Eski oyuncularımız Diarra olsun, onlarla görüşmek için çağırıyor. Anlaşabilirse anlaşacak. Sezgin var, transferi açamadığı için Eskişehirspor’da o da olabilir. Oyuncu sayımız iyi olursa sıkıntı olmaz. Birileri illa stoper diye stoper oynamak zorunda değil ki. Futbolun her yerinde savunma var, hücum var. Santrafor oynatırsın, kaleye en çok vuran golü atar. Sezgin var, Diarra var, gelebilecek boşta olabilecek oyuncular. Soner var, Mertan gitti başka yok. Ahmet Sabri Fener vardı gitti. Elazığspor’un transfer tahtası, ekonomik sıkıntıları var ama daha büyük sıkıntıyı kongre süreçleri yaşattı. Birinci kongreler olsaydı, Hacı Murat zamanında, İrfan Yumakgil zamanında da birinci kongreler olsaydı; İrfan Yumakgil’in döneminde birinci kongreler olsaydı tabi hareket edemedi İrfan Yumakgil iki aday vardı. Yine de ona rağmen biraz istişareler yaptık, şehrin güvenini almıştık. Bir şeyler yaptı bizim için. Şu anda da onunla ilgili konuşuyor. Sayın Bakanımız Mehmet Ağar oldukça destek veriyor, çalışıyor beraber istişare ediyorlar” diye konuştu.

“Bu sıkıntıları yaşamaması gerektiğini istişare ediyoruz ama şu anda yaşıyoruz” 
Teknik Adam Orhan Kaynak, “Tabi ki Mücahit Başkan Belediye Başkanımız geçen sene çok büyük fedakarlıklar yapmış, çok büyük destekler vermiş. Daha önceki dönemlerde oldukça fedakarlık yapıp, birçok borcu kapatmış. Şu anda da onun gücüne ve desteğine ihtiyacımız var. Vizyonuna ihtiyacımız var, desteğine ihtiyacımız var. Ama biraz hareket etmemiz gerekiyor. Bu manada hakikatten ona ihtiyacımız var. Elazığ olarak ihtiyacımız var. Elazığspor olarak ihtiyacımız var. Bu mana da kendisine buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Belki yanına da gideceğiz zamanı geldiği zaman ama tanışma şansımız olması, fırsatımız da olmadı. O kadar yoğunluktan, kendisinin de yoğunluğundan. Ama inşallah en kısa sürede bu desteğini gerçekleştirir. Bu sene bir nefes almamızı sağlar. Ondan sonra yapılacak işlerle de kendisini gururlandırırız. Öyle bir takım yaparız. Onun için kendisine şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Mehmet Ağar Bakanımızın Oğlu Vekilimiz Tolga Ağar’la görüşüyorum, o da destek olacağını, sıkıntıları çözmeye çalıştığını istişare ediyoruz kendisiyle dönem dönem. Daha önceden İstanbul’da tanışıyordum kendisiyle. Burada da hem vekil oldu, ben de teknik direktör olunca sahip çıkacağına, Elazığspor’un hiçbir zaman bu sıkıntıları yaşamaması gerektiğini istişare ediyoruz ama şu anda yaşıyoruz. İnşallah bu sıkıntılar hem vekillerimizin aracılığıyla, hem belediye başkanımızın aracılığıyla en kısa zamanda çözülür. Bunu bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.