Osmanlı Şerbeti ilgi görüyor

Elazığ’da, Ramazan ayında Osmanlı geleneklerini sürdürmek amacı ile hazırlanan özel şerbetler ilgi görüyor.

Osmanlı Şerbeti ilgi görüyor
Özel Haber

Elazığ’da, Ramazan ayında Osmanlı geleneklerini sürdürmek amacı ile hazırlanan özel şerbetler ilgi görüyor.
Osmanlı şerbetinin en önemli özelliği iklime göre bilişiminin değişmesi olduğunu ifade eden satıcılar, “Yaz şerbeti ve kış ayında tüketilen şerbetin özellikler farklı farklı özellikte oluyor. Ona göre lezzetini dengelemek gerekiyor. Havanın koşuluna göre oluşturmak dengelemek gerekiyor. Yapmış olduğumuz şerbeti geleneksel hale getirip özellikle Ramazan’da iftardan sonra dağıtımını yapıyoruz. Buna çok ilgi duyuluyor. Halkımız tarafından taktir edilmeye başlandı.” dediler.
Osmanlı şerbetinin hiç bir katkı maddesi kullanmadan tatlandırıcı kullanmadan güzel bir lezzet oluşturduklarını belirten satıcılar, sözlerine şöyle devam ettiler: “Yapmış olduğumuz Osmanlı şerbetinde bileşim olarak bölgede yetişen meyveler ve çeşitli baharatlar kullanıyoruz ve kesinlikle hiç bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Hem susuzluğa iyi geliyor, hem rahatlatıyor. Herkese tavsiye ediyoruz. Zaten ilgi yoğun.” ifadelerini kullandılar.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.