Paket bakliyat sağlıksız

Elazığ Buğday Pazarında esnaflık yapan Kaan Turhan, vatandaşlara taze bakliyat almalarını tavsiye etti.

Paket bakliyat sağlıksız
Özel Haber

HABER: DİLEK YILDIRIM

Elazığ Buğday Pazarında esnaflık yapan Kaan Turhan, vatandaşlara taze bakliyat almalarını tavsiye etti.

Marketlerde satılan paket bakliyat ürünlerinin sağlıksız olduğuna dikkat çeken Turhan, “Bakliyat işi paketlendiği zaman bozulur. Paketteki ürün uzun ömürlü olması için ilaçlanır. Bu da bakliyatın sağlıksız olmasına neden olur.” dedi.

Elazığ halkının bakliyatını buğday meydanından aldığını ifade eden Kaan Turhan, şunları kaydetti: “Zengini, fakiri, orta hallisi bakliyatını buradan alır. Herkesin maddi gücüne göre bakliyat ürünü burada mevcut.  Vatandaş bakliyatta marketleri tercih etmiyor. Çünkü bakliyat işi paketlendiği zaman bozulur. Paketteki ürün uzun ömürlü olması için ilaçlanır. Bu da bakliyatın sağlıksız olmasına neden olur. Mesela pirince iki yıl kullanım süresi koyuyorlar. Pirinç bırakın iki yılı, üzerinden bir yaz geçtiği taktirde bozulur.  Kuru fasulye, nohut, mercimek, pirinç gibi bakliyat ürünlerini taze tüketmek gerekir. Bizim ürünlerimiz tazedir. Günlük olarak satış yapıyoruz. Çalıştığımız firmalar satılmayan ürünü hemen geri alıyor. Yerli firmalarla çalışıyoruz. Bunların avantajlarını yaşıyoruz.”

Bakliyatta fiyatlarının kaliteye göre değiştiğini belirten Turhan, “Kuru fasulyenin kilogramı 6-9 Lira arasında değişiyor. Nohut 7-12 Lira arasında. Pirinçin kilogramı 7 Lira, Mercimek ise 5 Liradan satılıyor." dedi. 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.