Peynirli Ekmek Festivali Gün Sayıyor

Her yıl düzenli olarak kutlanan Peynirli Ekmek Festivali’nin bu yıl 6.’sı düzenlenecek.

Peynirli Ekmek Festivali Gün Sayıyor
Kültür-Sanat

Sevda DEMİR

Her yıl düzenli olarak kutlanan Peynirli Ekmek Festivali’nin bu yıl 6.’sı düzenlenecek.

Antalya’da bulunan Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği 6. Geleneksel Peynirli Ekmek Festivali, 31 Mayıs Pazar günü saat 9.00’da Düzlerceçamı Karamanlı Piknik alanında başlayacak. Mahalli sanatçılardan Lütfi Yıldız, Adnan Çilesiz, Ömer Çapar’ın konser vereceği program 19.00’a kadar devam edecek.

Bu yıl düzenlenen festivalde bir ilki gerçekleştireceklerini belirten Antalya Elazığlılar Derneği Başkanı Kürşat Yeşilkaya, festivalde oluşturulacak stant alanında Peynirli Ekmek’ten patilaya kadar birçok yöresel yemeğin bulunacağını söyledi.

Başkan Kürşat Yeşilkaya: “Bu yıl 6.sını düzenleyeceğimiz Antalya Elazığlılar Peynirli Ekmek Festivaline farklılık katarak 31 Mayıs 2015 tarihinde Düzlerçamı mesire Alanında gerçekleştireceğiz. Antalya ve Çevresinde yaşayan hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleşecek bugün de Elazığımızın Kültür'ünü yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak ilk hedefimiz. Yaklaşık 20000 kişiye hitap ve temsil eden Derneğimiz bu yıl yöremize ait müzik ve Gösterilerin yanı sıra tatları da hemşehrilerimize sunacaktır. Oluşturulacak olan stant alanında Peynirli Ekmek’ten patilaya kadar birçok yöresel tadı bir arada bulmak mümkün olacaktır. Bu anlamda da bir ilki gerçekleştiriyor olacağız. Umarız ki birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve hemşehriliğin tam anlamıyla yaşandığı herkesin keyif aldığı bir gün yaşarız. Bu günü gerçekleştirmemizde emeği geçen başta yönetim kurulumuza ve bize müzikal anlamda destek ve dostluğunu esirgemeyen hemşehrimiz Kenan Coşkuner'e çok teşekkür ederim. Tüm hemşehrilerimizi bu güzel günümüze bekliyorum.” dedi. 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.