PFDK Gakgoş’a ‘İhtar’ Cezası Verdi

PFDK’dan yapılan açıklamanın 6. Maddesinde yer alan açıklamada Elazığspor’un ihtar cezaları 1 başlıkta belirtildi…

PFDK Gakgoşa İhtar Cezası Verdi
Spor

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yanı sıra 12takıma tescilsiz menajerlerle çalışması sebebiyle ihtar cezası verdi.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı’na aykırı eylemlerde bulunması nedeniyle Temsilcimiz Elazığspor’unda aralarında bulunduğu 12kulübe ihtar cezası verdi.
TFF resmi internet sitesinden açıklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 03.07.2018 tarih ve 93 sayılı toplantısında almış olduğu kararaynen şöyle; 
6- ELAZIĞSPOR Kulübünün, TFF'ye tescilli olmayan kişiler ile çalışılması suretiyle Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı'na aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 23. maddesi uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,
ELAZIĞSPOR Kulübü hakkında, futbol menajerlerine yapılan ödemelerin yer aldığı mizanın ve ilgili hesap kodunun TFF'ye ibraz edilmemesi suretiyle Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı'na Aykırı Hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA karar verilmiştir.”
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.