Projede son aşamaya gelindi

Sivrice'de “Uçan Balon Projesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi.

Projede son aşamaya gelindi
İlçe Haberleri
HABER: SEVDA DEMİR
Sivrice'de “Uçan Balon Projesi” ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. Gerekli izinlerin alındığı projenin gerçekleşmesi için yatırımcı bekleniyor.
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, ilçede Uçan Balon Projesi ile ilgile çalışmaların sonuna gelindiğini ve izinlerin alındığını müjdeledi.
Başkan Irmak Gazetemize yaptığı özel açıklamada, projenin gerçekleşmesi için yatırımcı beklediklerini vurguladı. Elazığ'da 3 bölgede istasyon kurulması için Bin 500 Milyon TL ile 4 Bin 500 Milyon TL arasında bir bütçeye ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Irmak, yatırımcılara çağrıda bulundu.
 
Balon Projesindeki süreçle ilgili bilgiler veren Irmak şunları söyledi: "Kaymakamlığımızın büyük gayretleriyle uçuş balonlar çalışmalarının sonuna gelindi. İzinler alındı. Yatırımcıyı bekliyoruz.  Bu proje biraz maliyetli. Havacılık dairesi 5 balonun altında bölgeyi kiraya vermiyor. İnşallah bölgemizden bir yatırımcı çıkar. Bu projede alt yapıyı oluşturmadan hayata geçirmek mümkün değil. Gerek Kayak Merkezi'nin olduğu yerde, gerek Sivrice merkezde, gerekse de Harput bölgesinde istasyonların olması gerekiyor. Bölge projeye çok elverişli. İstenilen bütçe Bin 500 Milyon ile 4 Bin 500 Milyon arasında bir bütçe. Ciddi bir rakam bu. Ama yapılabilir. Uçan balonda, teleferikte kazandırılabilir. Bizim teleferik projemizde var. Bu projeler bizim için çok önemli. Maddi imkanlarımız olmadığı için biz geçen yıl bir büyük şehirden 140 kişilik feribot sözü aldık. Maddi yetersizlik var. Onlar yapı itibariyle büyük olduğu için 3-4 parça halinde gelmesi gerekiyor. 150 Bin lira gibi bir kesim maliyeti var. Böyle bir maliyetimiz olursa, 140 kişilik feribotu getirebilirsek güzel olacak. Turizm denilince akla gelen bölgelerden biride bizim kendi bölgemiz ve ilçemiz. Bütün değerlerimiz var. Batık Şehrimiz var. Başka ülkelerde insanlar gemiyi batırır tarih diye adlandırırlar. Orada inleme yapıp dalış sporlarına açarlar. Oysaki bizim batık Şehrimizin 700-800 yıllık bir tarihi var. Bunu turizme kazandırabilirsek bölge cazibe merkezi haline gelebilir."
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.