Ramazan ayının fırsatçıları

Ramazan ayında Elazığ’da kent genelinde her köşe başında bulunan dilencilere ithal dilenciler de eklendi. 

Ramazan ayının fırsatçıları
Özel Haber

Ramazan ayında Elazığ’da kent genelinde her köşe başında bulunan dilencilere ithal dilenciler de eklendi. 
Çevre illerden dilenmek için Elazığ’a gelen kişilere yönelik Elazığ Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı. Dilencilik yaptığı tespit edilen kişilere uygulanan cezalara rağmen, Ramazan Ayı’nı da fırsat bilen dilenciler dini duyguları istismar ederek vatandaşlardan para topluyorlar. 
Zabıta ekiplerinin yoğun çalışmalarına rağmen önlenemeyen dilenci furyası karşısında Elazığlı vatandaşlar da çaresiz kaldı. 
Kent genelinde özellikle cadde ve kavşaklarda dilenen çocuklara yönelik olarak sürdürülen mücadelenin etkin hale getirilmesi gerekiyor. 

ÇOCUKLARIN AİLELERİNE ULAŞILMALI
Elazığ’da kavşaklarda dilenerek aile ekonomilerine katkı sağlamaya çalışan veya zorla dilendirilen çocukların ailelerine ulaşılması ve çocukların eğitimlerini düzenli şekilde sürdürmeleri yönünde adımların atılması gerekiyor. 
Zabıta ekiplerine ise bu konuda önemli görevler düşüyor. Kent genelinde kavşaklarda dilenen veya satıcılık yapan çocukların topluma kazandırılması ve eğitimlerine devam etmeleri için yakalanan o çocukların ailelerine ulaşılması gerekiyor. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.