Sanayi Sitesine çekidüzen verin

Elazığ Sanayi Sitesi, kötü görüntüsü ve bakımsızlığıyla dikkat çekiyor.

Sanayi Sitesine çekidüzen verin
Özel Haber
Vedat YETİK
Elazığ Sanayi Sitesi, kötü görüntüsü ve bakımsızlığıyla dikkat çekiyor.
 
1976 yılında kurulan ve günümüzde 1000’in üzerinde işyerinin faaliyet gösterdiği Elazığ Sanayi sitesi, bakıma muhtaç bir halde.
 
Kereste atölyeleri, oto yıkama, oto elektrik ve diğer oto bakım onarımıyla ilgi faaliyet gösteren işyerlerinin bulunduğu site adeta kaderine terk edilmiş durumdu.
 
Düzensiz yapılaşmanın olduğu sitede birçok dükkan adeta harabeyi andırıyor.
 
Modern görüntüden tamamen uzak olan sitede yaklaşık 4 bin kişi çalışıyor.
 
Özellikle kış aylarında su baskınlarıyla karşılaşan sitede altyapı randımanlı olarak çalışmıyor. Yağmurlu günlerde rögarlar tıkanıyor, site yolları sele mahkum oluyor. Sanayi sitesinde üst yapıyla ilgili de hiçbir çalışma yok. Park ve yeşil alan yönünde hiçbir çalışma yapılmamış. Güvenliğin olmadığı sitede umumi bir tuvalet dahi yok. Çöpler de aralıklarla toplanıyor.
 
Sanayi sitesi esnafı tepkili. Yetkilileri göreve çağıran esnaflar, sorunların giderilmesini istiyor.
 
Sitenin adeta harabeyi andırdığını belirten bazı esnaflar, site kooperatifinin ve Elazığ Belediyesinin Sanayi sitesine gerekli önemi vermesini istediler.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.